Axel Bouquet (Francja) po solowej akcji wygrał etap i klasyfikację generalną juniorskiego Trophée Centre Morbihan. Patryk Goszczurny zajął dziewiąte miejsce w „generalce”.

Trzeci i zarazem ostatni etap juniorskiego wyścigu zaliczanego do Pucharu Narodów prowadził z Réguiny do Locminé i liczył 112 kilometrów. Na pagórkowatej trasie znajdowały się trzy oznaczone podjazdy.

Po kilku nieudanych atakach ostatecznie w ucieczkę zabrał się Dawid Lewandowski, a oprócz Polaka w czołówce byli Max Hinds (Wielka Brytania) i Johan Blanc (Groupama-FDJ U19 Team).

Peleton prowadzili przede wszystkim kolarze z Belgii, pracujący na rzecz lidera – Jaspera Schoofsa. Przed ostatnią górską premią z dużej grupy skontrowali: Elliot Rowe (Wielka Brytania), Paul Seixas, Aubin Sparfel, Axel Bouquet (Francja), Eliott Boulet i Baptiste Gregoire (Groupama-FDJ U19 Team).

Szóstka doścignęła i zostawiła grupkę z Polakiem. 25 kilometrów przed metą mieli oni prawie minutę przewagi. W peletonie towarzystwo próbował rozruszać Patryk Goszczurny. Wraz z Polakiem w kontrę zabrali się: Leander De Gendt (Cannibal B Victorious), Alessio Magagnotti, Kevin Bertoncelli (Włochy), Alex Doltaire (Bretagne), Juan Diaz Garcia (Kolumbia), Gabin Gicquel (OC Locminé) oraz Aurélien Kayser (Groupama-FDJ U19 Team).

Grupka z Polakiem powoli odrabiała straty. Na sześć kilometrów przed metą z czołówki zaatakował Axel Bouquet. Francuz dość szybko odjechał od konkurentów i nie dał się już doścignąć do samej mety. Został on także zwycięzcą klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Drugi był Elliot Rowe, a trzeci Paul Seixas. Niestety grupa Goszczurnego została wchłonięta przez peleton.

Peleton stracił do zwycięzcy prawie minutę. Patryk Goszczurny finiszował na szesnastym miejscu i ostatecznie wywalczył dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki ostatniego etapu Trophée Centre Morbihan 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Pogačar nokautuje rywali z pomocą Majki
Następny artykułORLEN Wyścig Narodów 2024: Mathys Rondel wygrywa generalkę, mocny Filip Gruszczyński
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.