Foto: Decathlon AG2R La Mondiale Team

Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale Team) triumfował po raz czwarty na etapie 4 Dni Dunkierki. Kolarz z Irlandii zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigu. 

Ostatni etap wyścigu 4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France rozpoczynał się w miejscowości Loon-Plage, a po prawie 177 kilometrach kolarze mieli walczyć o zwycięstwo na ulicach Dunkierki.

Do pierwszej lotnej premii w West-Cappel dojechał cały peleton, a trzy sekundy wywalczył Aimé De Gendt (Cofidis). Na jedynym dziś oznaczonym podjeździe Monts des Recollets (0.9 km długości; średnie nachylenie 4.8%) z peletonu zaatakowali: Ayco Bastiaens (Soudal Quick-Step), Ludovic Robeet (Cofidis), Kenny Molly (Van Rysel – Roubaix) i Robert Donaldson (Trinity Racing).

Donaldson wygrał górską premię, a także „zgarnął” trzy sekundy na lotnym finiszu w Oudezeele. Peleton prowadzony głównie przez Israel – Premier Tech i Decathlon AG2R La Mondiale Team cały czas kontrolował sytuację.

Przewaga prowadzącej czwórki na 35 kilometrów przed metą wynosiła już niespełna minutę. Najdłużej na czele kręcili Bastiaens i Robeet, ale także oni nie byli w stanie walczyć z rozpędzonym peletonem.

Ostatecznie o zwycięstwie zgodnie z oczekiwaniami zadecydował sprinterski finisz. Po raz czwarty(!) najszybszy okazał się Sam Bennett (Decathlon AG2R La Mondiale Team).

Wyniki ostatniego etapu 4 Dni Dunkierki 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułVuelta a Burgos Feminas 2024: Demi Vollering z podwójnym zwycięstwem
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Pogačar nokautuje rywali z pomocą Majki
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments