fot. Team SD Worx - Protime / Getty Sport Images

Demi Vollering (Team SD Worx – Protime) wygrała po solowej akcji królewski etap Vuelta a Burgos Feminas. Holenderka triumfowała także w klasyfikacji generalnej wyścigu. 

Na koniec kobiecego ścigania wokół Burgos organizatorzy przygotowali najcięższy etap o przewyższeniu 1776 metrów. Na trasie z Peñaranda de Duero do Canicosa de la Sierra były dwie górskie i jedna lotna premia.

W pierwszą ucieczkę zabrała się piątka zawodniczek: Giorgia Vettorello i Sylvie Swinkels (obie Roland), Ségolène Thomas i Eyeru Tesfoam Gebru (obie Team Komugi – Grand Est) oraz Morgane Coston (Cofidis Women Team). Jednak ta akcja zakończyła się już 75 kilometrów przed metą.

Na oznaczonym podjeździe Alto de Arroyo (3.1km długości; średnie nachylenie 5.2%) nie było wielkiej walki, a pierwsza linię premii przejechała Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime). Druga była Claire Steels (Movistar Team), która przesunęła się na prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

W czasie podjazdu peleton naciągnął się, a po premii na atak zdecydowała się Ana Vitória Magalhães (Bepink – Bongioanni). 32 kilometry przed metą z peletonu oderwała się grupka, z której do Brazylijki dojechała Lucinda Brand (Lidl – Trek). Dość szybko Holenderka „urwała” z koła młodszą koleżankę i postanowiła jechać na solo do mety.

Ostatnią trudnością wyścigu była wspinaczka na Alto de Rozavientos (3.5km długości; średnie nachylenie 9.3%). Tam peleton się rozpadł, a najlepsze zawodniczki dogoniły Brand. Zaatakowała liderka wyścigu, Demi Vollering (Team SD Worx – Protime).

Mistrzyni Holandii wygrała premię i pomknęła samotnie w stronę mety. Za nią kręciła Brand, która nie była w stanie zniwelować straty do Vollering.

Finałowy kilometr także się wznosił, ale nie było to problemem dla będącej w świetnej formie zawodniczki Team SD Worx – Protime. Vollering przekroczyła linię mety 50 sekund przed Brand.

Demi Vollering w ciągu trzech tygodni wygrała GC w Vuelta España Femenina by Carrefour.es, Itzulia Women oraz Vuelta a Burgos Feminas!

Wyniki ostatniego etapu Vuelta a Burgos Feminas 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułORLEN Wyścig Narodów 2024: Relacja tekstowa z 5. etapu [na żywo]
Następny artykuł4 Dni Dunkierki 2024: Sam Bennett wygrywa swój czwarty etap!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments