fot. Human Powered Health

Czy kompletnie płaskie wyścigi mogą ciekawe? Dzisiejsza 39. edycja EPZ Omloop van Borsele pokazała, że tak. Stawka wielokrotnie dzieliła się na wietrze, a po wygraną z 4-osobowego odjazdu sięgnęła Sofie van Rooijen. 21-letnia Holenderka nieznacznie wyprzedziła Darię Pikulik.

Na panie czekały dziś 133 kilometry kompletnie płaskich dróg w Holandii. Na rundach wokół s’-Heerenhoek próżno było szukać trudności, ale ważną rolę mógł odegrać wiatr, który dziś wiał naprawdę mocno.

fot. Procyclingstats

Tuż po starcie doszło do poważnego wypadku, w wyniku którego zmagania zostały zneutralizowane. Rywalizację wznowiono po kilkunastominutowej przerwie, a przy silnym wietrze szybko oderwała się około 20-osobowa czołówka. Peleton, jakby pogodzony z tym, że z przodu jest wiele zawodniczek, mocno odpuścił i przestał walczyć o zwycięstwo.

Wówczas prawdziwe szaleństwo rozpoczęła Audrey Cordon-Ragot (Human Powered Health). Była mistrzyni Francji, której w czołówce towarzyszyła także m.in. dużo szybsza koleżanka z ekipy w postaci Darii Pikulik, postanowiła co rusz atakować doprowadzając do sporych podziałów w czołówce, acz finalnie to nie ona znalazła się w odjeździe walczącym o zwycięstwo.

W najistotniejszej akcji znalazły się za to Daria Pikulik i Alice Wood (Human Powered Health), Elynor Bäckstedt (Lidl-Trek) oraz Sofie van Rooijen (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team). Grupka ta dotarła aż do finiszu, który najlepiej wykonała ostatnia z wymienionych i to 21-letnia Holenderka sięgnęła po swoje 2. zwycięstwo UCI w seniorskiej karierze. Drugie miejsce dla Polki, a podium uzupełniła Brytyjka z Lidl-Treka.

Od początku jechałyśmy swój wyścig, często atakując, aby podzielić grupę. Mając czwórkę w grupie z przodu mogłyśmy rozdawać karty. Pojechałyśmy doskonały wyścig, ale ostatecznie zostałyśmy pokonane przez najlepszą zawodnikę tego dnia

— krótko po wyścigu wypowiedziała się Daria Pikulik.

Wyniki 39. EPZ Omloop van Borsele:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułLiège-Bastogne-Liège 2024: Oficjalna lista startowa wyścigu
Następny artykułTwo Princes – zapowiedź Liège-Bastogne-Liège 2024
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments