fot. Human Powered Health

Daria Pikulik najlepszą kolarką w Ronde de Mouscron. Polka pewnie wygrała sprint z dużej grupy, która wpadła na metę tego belgijskiego wyścigu jednodniowego pierwszej kategorii. Podium uzupełniły Anniina Ahtosalo i broniąca tytułu Martina Fidanza.

Ronde de Mouscron poprowadzone było na rundach wokół tytułowego miasta, a głównymi trudnościami nie były te terenowe, a liczne zakręty oraz dość wąskie drogi. Na peleton pań czekały w sumie 122 kilometry, a w stawce znalazły się 3 Polki – Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik (Human Powered Health) oraz Marta Jaskulska (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team).

fot. Procyclingstats

Dzisiejszy wyścig rozpoczął się ze sporym opóźnieniem, ponieważ sędziowie ze względów bezpieczeństwa już po 12 kilometrach zarządzili zatrzymanie peletonu i dość długą neutralizację. Po wznowieniu zmagań za pracę wzięły się głównie kolarki Fenix-Deceuninck i Uno-X Mobility, które starały się przerzedzić główną grupę.

Wyścig niestety obfitował w kraksy i inne nieprzyjemne zdarzenia, które eliminowały z rywalizacji kolejne kolarki. Wypadki skutecznie omijał jednak pociąg Human Powered Health, na którego końcu ustawiona była Daria Pikulik. 27-letnia Polka w perfekcyjnym momencie rozpoczęła swój sprint i pewnie pomknęła po swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podium uzupełniły Anniina Ahtosalo i broniąca tytułu Martina Fidanza.

Wyniki Ronde de Mouscron 2024:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułRonde van Vlaanderen 2024: Nils Polittt na podium dzięki relegacji Michaela Matthewsa
Następny artykułItzulia Basque Country 2024: Primož Roglič wygrywa mimo kuriozalnego błędu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments