fot. Tour of Oman

Trasa 3. etapu Tour of Oman ze względu na niekorzystne prognozy pogody została zmieniona. Rywalizacja zakończyła się dubletem Soudal-Quick Step. Triumfował Paul Magnier przed Lukiem Lampertim, który został nowym liderem.

Już podczas niedzielnego etapu pogoda dała się we znaki kolarzom, kiedy pod koniec rywalizacji pojawiły się duże opady deszczu. Prognozy na trzeci dzień wyścigu także nie były korzystne, więc organizatorzy zdecydowali się na zmianę trasy. Pierwotnie kolarze mieli wystartować z Bid Bid i finiszować na trudnym podjeździe Eastern Mountain. Ostatecznie przygotowano liczącą 76 kilometrów trasę Naseem Garden do Al Bustan. Niestety, przy okazji ogłoszenia komunikatu organizatorzy wyścigu nie zaprezentowali profilu nowego etapu.

Ucieczkę dnia stworzyli: Anton Palzer (BORA-hansgrohe), David Delgado (Burgos-BH), Mohammed Al-Wahibi (Oman) i Ariya Phounsavath (Roojai Insurance). Na ponad 20 kilometrów przed metą samotnie zaatakował Palzer. Niemiec, jak wcześniej pozostali uciekinierzy zostali doścignięci przez peleton.

W końcówce na samotną akcję zdecydował się kolejny z reprezentantów Omanu – Munther Al Hsani, ale nie miał szans w starciu z peletonem. Finisz znakomicie rozegrali kolarze Soudal-Quick Step. Zwyciężył Paul Magnier, a drugie miejsce zajął Luke Lamperti. Trzeci finiszował Bryan Coquard (Cofidis).

Dla 19-letniego Magniera to drugie zwycięstwo w sezonie i karierze. To największy sukces utalentowanego Francuza, który przed tym sezonem dołączył do Soudal-Quick Step. Luke Lamperti został nowym liderem, zrównując się czasem z Finnem Fisherem-Blackiem (UAE Team Emirates).

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułCzy Demi Vollering jest warta milion euro? Lorena Wiebes i dyrektor sportowy Team SD Worx – Protime komentują [wypowiedzi]
Następny artykułRigoberto Urán ogłosił zakończenie kariery
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments