fot. Lidl-Trek

Potrójne zwycięstwo przed własną publicznością odniósł Jasper Stuyven. W rodzinnych stronach urodzony w Leuven zawodnik zdobył tytuł mistrza Europy w kolarstwie gravelowym, a przy okazji zgarnął także mistrzostwo Belgii oraz wygrał zawody zaliczane do Bolero Gravel World Series. Dla 31-latka to pierwszy duży sukces od 2,5 roku.

Dla Jaspera Stuyvena to pierwszy triumf od Mediolan-San Remo z 2021 roku. Belg, który od 2014 roku reprezentuje barwy ekipy znanej dziś jako Lidl-Trek, miał dłuższą przerwę od wygrywania, ale to nie znaczy, że był daleki od dobrej formy. Po prostu brakowało mu tej kropki nad „i”, którą z pewnością jest wygrana przed własną publicznością w Mistrzostwach Europy.

Było to boleśnie długie oczekiwanie, co nie zawsze było przyjemne. Przyniosło to też pewne frustracje. Niemniej ten tytuł wszystko mi wynagradza, a skoro mogłem go wywalczyć w moim regionie to jest to wyjątkowo miłe

— opowiadał Jasper Stuyven.

Belg wpadł na metę na solo, ponad minutę przed kolejną grupą rywali. Jak opowiadał przez trasę niósł go gorący doping kibiców, którzy najmocniej trzymali kciuki właśnie za „swojego” zawodnika urodzonego nieopodal w Leuven.

Czułem to od samego początku. To był jeden z tych dni, w których można zrobić wszystko. Zauważyłem, że wszyscy zaczęli na siebie patrzeć i wielu zawodników było już trochę zmęczonych. Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem będzie pójście solo. Wtedy będziesz musiał podejmować mniejsze ryzyko na technicznych odcinkach, a na prostych możesz zrobić różnicę

— dodał Jasper Stuyven.

Przed świeżo upieczonym gravelowym mistrzem Europy jeszcze niejeden start na szosie. Kolarz Lidl-Trek ma stanąć na starcie Binche – Chimay – Binche, Paryż – Bourges i przede wszystkim Paryż-Tours, gdzie skończy swój sezon 2023.

Poprzedni artykułFlorian Sénéchal opuszcza Soudal – Quick Step
Następny artykułCoppa Bernocchi 2023: Wout van Aert wykańcza pracę kolegów
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments