fot. Quick-Step Alpha Vinyl Team

Nie przestaje dziać się w środowisku Soudal – Quick Step. Jednym z kolarzy, który miał opuścić ten zespół był Florian Sénéchal. Francuz znalazł już nowego pracodawcę – to Arkéa – B&B Hotels, z którą związał się 2-letnim kontraktem.

Florian Sénéchal do ekipy Patricka Lefevere’a trafił w 2018 roku i to w jej barwach odniósł swoje wszystkie największe sukcesy w karierze. Mowa tu o wygranym etapie La Vuelta a España z 2021 roku, triumfach w pomniejszych jednodniówkach pokroju Primus Classic, Le Samyn czy Druivenkoers – Overijse, a także wysokich miejscach w największych klasykach świata – m.in. 2. lokacie w E3 Saxo Bank Classic, 2. miejscu w Gandawa-Wevelgem czy np. 6. lokata w Paryż-Roubaix. W dorobku 30-latka znajdziemy także polski akcent – ten wygrał w 2013 roku Memoriał Henryka Łasaka.

Cieszy mnie zmiana. Jestem przekonany, że zespół ARKEA-B&B HOTELS to ten, który powinienem wybrać. Emmanuel Hubert, szef zespołu wiedział, jak znaleźć odpowiednie słowa, od razu mnie uspokoił i szybko wyjaśnił, czego ode mnie oczekuje. Niezbędna była jego umiejętność słuchania. Od razu zapanowało między nami wspaniałe uczucie. Podobała mi się wolność, jaką czasami chce mi dać, misja, którą chce mi powierzyć w przyszłym składzie sprinterów Arnauda Démare. Emmanuel powiedział mi: „Myślę, że nie jesteś jeszcze w pełni spełniony w swojej pracy jako zawodowego kolarza, a zwłaszcza nie wykorzystujesz jeszcze 100% swoich umiejętności”. Kiedy słyszysz to od swojego przyszłego szefa jasne jest, że sprawia to, że chcesz inwestować w niego i jego zespół. Decydująca była myśl, że może pomóc mi jeszcze bardziej rozwinąć się na poziomie sportowym. Liczyło się także podpisanie kontraktu z Arnaudem Démare w ARKEA-B&B HOTELS. On i ja dobrze się dogadujemy. Mieliśmy tego samego trenera w CC Wasquehal, nieżyjącego już Hervé Boussarda. Zawsze utrzymywałem więź z Arnaudem. On będzie świetnym przywódcą, wiem to. Nasze porozumienie szybko przyniesie owoce. Celem ARKEA – B&B HOTELS jest walka w sprintach i dalszy postęp w klasykach, dwóch obszarach rywalizacji, które mi odpowiadają. Wszystkie te dobre wibracje szybko mnie utwierdziły w przekonaniu, że ARKEA-B&B HOTELS to zespół, w którym będę mógł się w pełni rozwijać przez te dwa kolejne sezony

— powiedział po podpisaniu nowej umowy Florian Sénéchal.

Warto jednak podkreślić, że 30-letni Francuz nie miał kontraktu z ekipą Soudal – Quick Step na kolejny rok, zatem szukał pracodawcy na długo przed pojawieniem się informacji o potencjalnej fuzji między jego zespołem a Jumbo-Visma. Ta zdaje się być coraz bardziej realna – dziś rano ktoś zarejestrował witrynę „soudalvisma.com„. Przypadek? Zapewne nie.

Poprzedni artykułArnaud De Lie: „Oczywiście wolałbym wygrać używając dwóch nóg”
Następny artykułJasper Stuyven: „Ten tytuł wszystko mi wynagradza”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments