Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) kontynuuje świetną passę we francuskich wyścigach. W sobotę zajęła czwarte miejsce w A Travers les Hauts de France, a dziś triumfowała w La Choralis Fourmies Feminine.

We Francji rozegrano dziś jednodniowy wyścig La Choralis Fourmies Féminine, zaliczany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (1.2). Zawodniczki ścigały się na 120 kilometrowej trasie ze startem i metą w Fourmies. Profil zmagań był pofałdowany i kończył się pięcioma okrążeniami, po 10 kilometrów każde.

Na starcie wyścigu stanęły trzy Polki – Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Izabela Janusz (Team Grand Est – Komugi – La Fabrique) i Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie). Rewelacyjnie w wyścigu poradziła sobie Marta Lach, która na trzy rundy do końca zmagań zdecydowała się na solowy atak.

Mimo zaciętej pogoni ze strony peletonu, Polka utrzymała się na czele i z rękami w górze przecięła linię mety, celebrując zwycięstwo tuż przed nadciągającymi rywalkami. Podium uzupełniły Sofie van Rooijen (Parkhotel Valkenburg) i Marthe Truyen (Fenix-Deceuninck Continental), a na 19. pozycji finiszowała Izabela Janusz.

Dla Marty Lach jest to kolejny bardzo dobry wynik we wrześniowych, francuskich jednodniówkach. Wcześniej pokazła się ze znakomitej strony zamując drugą pozycję w worldtourowym wyścigu Classic Lorient Agglomeration – Trophee CERATIZIT, a wczoraj finiszowała na czwartej pozycji w A Travers les Hauts de France (1.2).

Wyniki La Choralis Fourmies Feminine 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour of Britain 2023: Piękne zwycięstwo Carlosa Rodrigueza, Wout van Aert zwyciężył w „generalce”
Następny artykułTour of South Bohemia 2023: Dobre wyniki Bartłomieja Procia w Czechach