Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) zajął 5. miejsce w Muur Classic Geraardsbergen. Wygrał Włoch Filippo Magli (Green Project-Bardiani-CSF Faizane).

Wyścig wcześniej rozgrywany był jako Wall Classic, ale teraz otrzymał rangę 1.2. Do pokonania było prawie 180 kilometrów po trasie najeżonej podjazdami oraz przede wszystkim finiszem na Muurze.

Na starcie stanęli kolarze Mazowsza Serce Polski, ale zabrakło ich w pięcioosobowej ucieczce. Właśnie w tym odjeździe był m.in. Filippo Magli, który został zwycięzcą wyścigu. Lider grupy Mazowsze Serce Polski, Jakub Kaczmarek dołączył do czołówki, która w ośmioosobowym składzie walczyła na ostatnich 30 kilometrach o triumf.

Na 18 kilometrów przed metą odjechali: Magli (Green Project-Bardiani-CSF-Faizane), Harry Birchill (Saint Piran) oraz Peter Schulting (VolkerWessels Cycling Team). Na trudnym finiszu najlepszy okazał się Włoch z Bardiani. Birchill był drugi, a Schulting trzeci.

Jakub Kaczmarek do końca walczył o jak najlepszą lokatę. Polak zajął 5. miejsce ze stratą 47 sekund do zwycięzcy. Tomasz Budziński był 24. (3:47), Jeppe Aaskov Pallesen 28. (4:46), a Adrian Banaszek, Tobiasz Pawlak i Marcin Budziński nie ukończyli wyścigu.