Dominika Włodarczyk świetnie rozpoczęła Tour de l’Avenir Femmes. Reprezentantka Polski zajęła 10. miejsce w inaugurującej wyścig czasówce. Wygrała Antonia Niedermaier.

Rozpoczęła się pierwsza w historii edycja kobiecego Tour de l’Avenir. Na początek rozegrano jazdę indywidualną na czas na trasie dookoła Saint-Vallier. Do pokonania było prawie 15 kilometrów po pagórkowatym terenie.

Na starcie stanęło wiele zawodniczek znanych z wyścigów Women’s World Tour. Jedną z nich jest zwyciężczyni pierwszego etapu. Antonia Niedermaier, na co dzień zawodniczka Canyon //SRAM Racing wygrała z czasem 19:56. Niemka jako jedyna złamała granicę 20 minut.

Drugie miejsce zajęła Brytyjka Anna Shackley ze stratą 13 sekund. Trzeci wynik osiągnęła Shirin van Anrooij. Holenderka pojechała o 22 sekundy wolniej od zwyciężczyni. Swoją świetną formę w tym sezonie potwierdziła Dominika Włodarczyk. Najlepsza z Polek była 10. ze stratą minuty i siedmiu sekund. Pokazuje to, jak duże różnice wystąpiły w jeździe na czas.

Malwina Mul zajęła 47. miejsce (2:30), Tamara Szalińska była 57. (2:44), Olga Wankiewicz 68. (3:03), Maja Wróblewska 85. (3:36), Agata Kowalska 104. (4:46), a Julia Wudniak 107. (5:20).