Marceli Bogusławski z ekipy Alpecin-Deceuninck Development Team wygrał epilog Sibiu Cycling Tour, pokonując Sama Bennetta (BORA-hansgrohe). W klasyfikacji generalnej zwyciężył natomiast Mark Donovan z Q36.5 Pro Cycling Team. 14. miejsce zajął w niej Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski).

Czterodniowe zmagania w Sibiu Cycling Tour zakończył „epilog” w centrum Sybinu. Trasa zmagań mierzyła 3300 metrów i była bardzo techniczna, w dużej mierze prowadząc po kostce brukowej. Sytuacja w klasyfikacji generalnej przed startem „czasówki” była bardzo ciekawa – prowadził Matteo Badilatti (Q36.5 Pro Cycling Team), mający dwie sekundy przewagi nad Markiem Donovanem, swoim kolegą z drużyny. Kolejne pozycje zajmowali Jakub Otruba (ATT Investments; +5 s) oraz Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny; +6 s).

W wyścigu brała udział ekipa Mazowsze Serce Polski (Jakub Kaczmarek, Tomasz Budziński, Marcin Budziński), a także Szymon Sajnok (Q36.5 Pro Cycling Team), Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe) oraz Marceli Bogusławski (Alpecin-Deceuninck Development Team).

prolog

profil

Jako pierwszy na krótką trasę „czasówki” ruszył Jonas Hjorth z Global 6 Cycling, który ustanowił czas otwarcia, wynoszący 4:56. Po chwili zaczęli wyprzedzać go jednak kolejni kolarze, w tym zawodnicy Alpecin-Deceuninck Development Team – najpierw Simon Dehairs (4:34), a po chwili polski specjalista od prologów (w tym przypadku epilogu), Marceli Bogusławski. Przejechał on trasę w czasie 4:19 i zasiadł na gorącym krześle.

Do Polaka zbliżali się między innymi: Rudiger Selig (Lotto Dstny; 4:26), Szymon Sajnok (Q36.5 Pro Cycling Team; 4:29), Joren Bloem (TDT-Unibet; 4:22) czy w końcu najlepszy sprinter rumuńskiego wyścigu, Sam Bennett (BORA-hansgrohe; 4:20), ale to cały czas Marceli Bogusławski prowadził w zamykającym zmagania epilogu.

Gdy na starcie zostało już tylko 25 zawodników, Polak z Alpecin-Deceuninck Development Team wciąż prowadził, wyprzedzając Sama Bennetta oraz Tomasa Kopecky’ego (ABLOC CT; 4:21).

Do końca zmagań prowadząca trójka nie uległa zmianie – zwycięzcą epilogu został Marceli Bogusławski. Jedenaste miejsce zajął Szymon Sajnok, a na 16. pozycji uplasował się Marcin Budziński z Mazowsze Serce Polski.

W czołówce klasyfikacji generalnej doszło do sporych zmian. Na pierwsze miejsce wskoczył Mark Donovan (Q36.5 Pro Cycling Team), a podium uzupełnili Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny) i Jakub Otruba (ATT Investments). Na 14. pozycji wyścig ukończył Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski).