Patrick Boje Frydkjær (Dania) wygrał pierwszy etap juniorskiej etapówki LVM Saarland Trofeo i tym samym został pierwszym liderem. Etapowe podium uzupełnili Tomos Pattinson (Wielka Brytania) oraz Felix Ørn-Kristoff (Norwegia). Najlepszy z Polaków – Filip Gruszczyński uplasował się na 23. lokacie ze stratą 55 sekund.

Pierwszy dzień zmagań w niemieckim wyścigu etapowym to rywalizacja na dystansie 109 kilometrów z Neunkirchen do Friedrichsthal. Trasa była wymagająca ze sporą ilością krótkich, lecz dynamicznych wzniesień, łączna suma przewyższeń przekraczała 1500 metrów. Na starcie stanęło wielu utalentowanych juniorów, w tym reprezentacja Polski w składzie: Dawid Lewandowski, Dawid Wika-Czarnowski, Filip Gruszczyński, Maciej Banaszak, Franciszek Kocur i Ksawery Adaszak.

Trudności terenu dały się zawodnikom we znaki i skutkowały wyraźną selekcją pośród młodych kolarzy. Ostatecznie na metę dojechała dziewięcioosobowa czołówka, z której najlepszym sprintem popisał się Duńczyk Patrick Boje Frydkjær, za jego plecami linię mety przeciął Brytyjczyk Tomos Pattinson oraz z minimalną stratą Norweg Felix Ørn-KristoffGruszczyński dotarł na metę w drugiej grupie tracąc 55 sekund. Pozostali z naszych reprezentantów przekroczyli finisz ze stratą ponad 2 minut, Franciszek Kocur nie ukończył zmagań.

Przed młodymi zawodnikami jeszcze 4 etapy rozgrywane w 3 dni, w tym jedna indywidualna jazda na czas. Trzymamy kciuki za dobry występ biało-czerwonych.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułCritérium du Dauphiné 2023: Jonas Vingegaard triumfuje na „solo” i przejmuje koszulkę lidera!
Następny artykułWyścig Pokoju Orlików 2023: Pierre Gautherat wygrywa prolog
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.