fot. Telco,m - On Clima - Osés

21-letni Kacper Krawiec w trakcie swojego trzeciego sezonu spędzonego w Hiszpanii doczekał się pierwszego triumfu na szosach Półwyspu Iberyjskiego. Młody Polak wygrał na solo trudny wyścig Challenge B-Guara.

Przez hiszpańską drużynę Telcom-On Clima-Osés Const w ostatnich latach przewinęła się cała grupa młodych, polskich zawodników. Aktualnie są to Kacper Smreczek, Szymon Maciejewski i Kacper Krawiec, a ten ostatni pokazał się z najlepszej możliwej strony podczas sobotniego wyścigu Challenge B-Guara.

Jak można zobaczyć na transmisji (bo choć wyścig amatorski to takową posiadał) Polak znalazł się na czele stawki samotnie już na 60km przed metą tego niemal 150-kilometrowego, mocno pofałdowanego wyścigu, jednak ta akcja nie przyniosła skutku. W dalszej części obserwować można było 3-osobową akcję, którą peleton zaczął doganiać w końcowych fragmentach wyścigu. To właśnie wtedy odskoczył ponownie od niego Kacper Krawiec, który ostatniego z rywali minął na 2100 metrów przed metą. 21-latek na szczycie Castillo de Loarre (3,8km; 8,2%) zameldował się z dużą przewagą nad rywalami i mógł spokojnie świętować swój sukces.

Wyniki Challenge B-Guara 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Transmisja z wyścigu:

Poprzedni artykułPatryk Stosz liczył na hat-tricka, Alexander Hansen wygrał bez dyrektora sportowego w kolumnie [wypowiedzi]
Następny artykułMałopolski Wyścig Górski 2023: Relacja tekstowa z trzeciego etapu [na żywo]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments