fot. UAE Team Emirates

Krótki etap jazdy indywidualnej na czas rozpoczął wyścig Boucles de la Mayenne – Crédit Mutuel. Najlepszy okazał się Ivo Oliveira (UAE Team Emirates). Polacy nie startują we Francji.

Wyścig Boucles de la Mayenne należy do kategorii 2.Pro. Pierwszym z czterech etapów była krótka, gdyż licząca zaledwie cztery kilometry jazda indywidualna na czas dookoła Laval. Trasa miała dość płaski charakter. Jej pokonanie najlepszym kolarzom zajęło ponad pięć minut. Na liście zabrakło reprezentantów Polski.

2023-04-02_Profil_Prologue.png

Najlepszy czas uzyskał Ivo Oliveira. Portugalczyk pokonał dystans w pięć minut i 17 sekund. Kolarz UAE Team Emirates nieznacznie okazał się lepszy od dwóch francuskich kolarzy. Drugie miejsce zajął Axel Zingle (Cofidis) ze stratą dwóch sekund, a trzeci Benoit Cosnefroy (AG2R Citroen Team) stracił trzy sekundy.

Oliveira do tej pory odniósł tylko jedno zawodowe zwycięstwo – na mistrzostwach Portugalii w jeździe na czas w 2020 roku. Portugalczyk założył żółtą koszulkę lidera, ale ze względu na niewielkie różnice nie będzie łatwo jej bronić.

Skupiałem się na tym etapie od miesiąca. Dużo pracowałem z myślą o tej czasówce. Wiedziałem, że mogę wygrać, bo miała podobny charakter do wyścigów torowych. Od czasu mistrzostw Portugalii w 2020 roku to moje pierwsze zwycięstwo. Teraz spróbujemy obronić żółtą koszulkę

– czytamy w wypowiedzi Ivo Oliveiry dla UAE Team Emirates.

W piątek do pokonania będzie ponad 185 kilometrów z Saint-Mars sur-Colmont do Lassay-les-Chateaux po trasie o pagórkowatym charakterze. Kolarze zmierzą się aż z sześcioma premiami górskimi.

Poprzedni artykułKacper Smreczek: „Chcemy wywieźć z tego wyścigu coś więcej, niż tylko drugie miejsce Michała Żelazowskiego” [wypowiedzi]
Następny artykułTrójgłowa bestia – zapowiedź 19. etapu Giro d’Italia 2023
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments