fot. Human Powered Health / Getty Sport

Daria Pikulik z ekipy Human Powered Health wygrała czwarty etap francuskiego wyścigu Bretagne Ladies Tour CERATIZIT. Na szóstej pozycji finiszowała Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Deweloper Wrocław). W czołówce klasyfikacji generalnej wciąż plasują się Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław) i Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling).

Najdłuższy etap Bretagne Ladies Tour CERATIZIT prowadził po 136-kilometrowej trasie z Mûr de Bretagne do Kervignac, gdzie zakończył się pięcioma, 6-kilometrowymi rundami. Profil zmagań był lekko pofałdowany – zawodniczki miały dziś dwie okazje do zdobycia punktów do klasyfikacji górskiej, na podjazdach w Kercado i Bellevue.

W wyścigu startuje ekipa MAT ATOM Deweloper Wrocław (Katarzyna Wilkos, Dominika Włodarczyk, Olga Wankiewicz, Nikol Płosaj, Wiktoria Pikulik, Tamara Szalińska), a także Maja Wróblewska (WCC Team), Daria Pikulik (Human Powered Health) i Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling).

fot. procyclingstats.com

W momencie rozpoczęcia transmisji z czwartego etapu Bretagne Ladies Tour CERATIZIT, na czele z niewielką przewagą utrzymywały się Lily Williams (Human Powered Health) i Gina Ricardo (Team Bridgelane WE). Duet został doścignięty na 56 kilometrów do mety, gdy na krótkim podjeździe w peletonie doszło do przyspieszenia. Od grupy oderwała się wtedy Danielle De Francesco – nowa zawodniczka Arkea Pro Cycling Team.

Australijka wypracowała sobie kilkudziesięciosekundową przewagę, jednak została złapana na kilkanaście kilometrów do mety. W czubie peletonu można było dostrzec wtedy koszulki takich ekip, jak AG Insurance-Soudal Quick-Step, Human Powered Health czy MAT ATOM Deweloper Wrocław. Niektóre zawodniczki próbowały odskoczyć od rywalek, jednak nieskutecznie.

Ostatecznie o wszystkim zadecydował finisz, który jako pierwsza rozpoczęła Arianna Fidanza z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Tuż przed metą zza jej pleców wyskoczyła Daria Pikulik (Human Powered Health), sięgając po drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podium uzupełniła Martina Alzini (Cofidis Women Team). Na szóstej pozycji finiszowała Katarzyna Wilkos z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Grace Brown z FDJ-SUEZ. Na piąte miejsce wskoczyła Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław), która zdobyła dziś 5 sekund bonifikaty, a na ósmą lokatę przesunęła się Marta Lach z CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Była mistrzyni Polski wciąż prowadzi w klasyfikacji punktowej i górskiej.

Wyniki czwartego etapu Bretagne Ladies Tour CERATIZIT 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: Davide Bais zaskakującym triumfatorem na Campo Imperatore, faworyci na zero
Następny artykułTour de Hongrie 2023: Marc Hirschi najmocniejszy na finałowej ściance
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz

Brawo naprawdę nasze panie pięknie walczą

Michael 👎👎👎
Michael 👎👎👎

Obsada słaba więc bym się tak nie cieszył

El Wray
El Wray

Niby racja – obsada słaba. Ale punkty UCI wpadają – nie to co u panów…

Darek
Darek

@Micheal
Nie skorzystam z rady😜