fot. Polski Związek Kolarski

Bardzo dobre wieści napłynęły dziś do nas zza naszej południowej granicy. W Wyścigu Pokoju dla juniorów młodszych triumfatorem otwierającej zmagania czasówki został Mikołaj Legieć. Drugi etap wygrał Zeno Levi Winter i to on został liderem po pierwszym dniu zmagań.

Dziś rano na zawodników czekała ledwie 1,5-kilometrowa próba. W tej najlepszy okazał się być jadący w barwach reprezentacji Polski Mikołaj Legieć, który tym samym został pierwszym liderem czeskiego wyścigu. W pierwszej dziesiątce wraz z zawodnikiem, który na co dzień ściga się dla UKSu Centrum Nowa Ruda, uplasowali się także 4. Bartosz Łyżwa (Reprezentacja Polski, na co dzień UKS Avatar) i 10. Szymon Wrona (SMS Świdnica, na co dzień KS Deichmann SKSM MAT Sobótka).

Popołudniowy etap na solo wygrał Zeno Levi Winter (Reprezentacja Niemiec). Minutę po nim na mecie zameldował się Kristian Haugentun (Team Region Vest MIX), a trzeci był Marcin Włodarski (Polska, na co dzień UKS Koźminianka Koźminek). Blisko 3 minuty stracił peleton, w którym po 9. miejsce zafiniszował Szymon Wrona.

WYNIKI

Przed rokiem na szosach tej imprezy dobrze radzili sobie m.in. Patryk Goszczurny, który wygrał czasówkę, Dawid Lewandowski czy Marceli Pera.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, rower, na świeżym powietrzu i tekst

Poprzedni artykułTour de Pologne 2023: Tudor Pro Cycling z dziką kartą
Następny artykułW ekstremach równowaga – zapowiedź Giro d’Italia 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kolen
Kolen

….Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, rower, na świeżym powietrzu i tekst…… zabawne…. dobrze, że wulgaryzmów nie ma 😉