fot. Tour de Romandie

Ostatnia dzika karta na jubileuszową 80. edycję Tour de Pologne przyznana została szwajcarskiej drużynie Tudor Pro Cycling. Jest to pierwszy sezon tej formacji w zawodowym peletonie, a jedną z kluczowych postaci tego projektu stanowi żywa legenda kolarstwa – Fabian Cancellara. 

Organizatorzy Tour de Pologne ogłosili ostatnią ekipę, która stanie na starcie jedynej polskiej imprezy rangi World Tour. O wyborze właśnie szwajcarskiej formacji w ten sposób wypowiedział się dyrektor wyścigu:

Z wielką przyjemnością ogłaszamy udział tej drużyny. Zawsze z wielką uwagą podchodzimy do projektów, które powstają z jasno określonym i ważnym celem. W kolarstwie, które jest tak nastawione na wyniki, zarówno strona ludzka, jak i rozwój odgrywają szczególną rolę w treningu kolarzy. Ta drużyna ma misję, która bardzo dobrze pasuje do kolarstwa. Jestem pod wrażeniem siły woli tych zawodników, którzy już pokazali, że mogą rywalizować z innymi silnymi drużynami i cieszę się, że mogę dać im kolejną szansę na pokazanie swoich umiejętności.

– wyjaśnia Czesław Lang.

Pozytywną dla jego drużyny informację skomentował również dwukrotny mistrz olimpijski i wielokrotny zwycięzca monumentów – Fabian Cancellara:

Jesteśmy naprawdę dumni i szczęśliwi, że możemy w tym roku jechać w Tour de Pologne. To światowej klasy wyścig i będziemy mogli ustawić się na jego starcie. Mamy nadzieję, że odegramy swoją rolę w wyścigu i dobrą jazdą odwdzięczymy się organizacji za zaufanie.

– skomentował Szwajcar.

Drużyna Tudor Pro Cycling składa się z bardzo ciekawie złożonych i dobrze uzupełniających się 20 zawodników. Jej największymi gwiazdami są Sébastien Reichenbach, Alexander Kamp czy Arvid de Kleijn, lecz nie brakuje także młodych i utalentowanych kolarzy, takich jak obiecujący sprinter Sebastian Kolze Changizi czy niegdyś reprezentujący barwy CCC Devo – Petr Kelemen.

Pozostałymi ekipami, które wystartują w naszym narodowym Tourze dzięki dzikiej karcie są: Human Powered Health, Team Novo Nordisk, reprezentacja Polski i Lotto Dstny. Przypominamy, że Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a zmagania zakończą się 4 sierpnia w Krakowie.

Poprzedni artykułJan Tratnik ucierpiał w kraksie podczas treningu!
Następny artykułWyścig Pokoju juniorów młodszych: Mikołaj Legieć wygrywa 1. etap!
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments