fot. Jumbo-Visma

Ekipa Jumbo-Visma potwierdziła, że Słoweniec Jan Tratnik ucierpiał w kraksie podczas ostatniego treningu przed rozpoczęciem Giro d’Italia. 33-latek odniósł kontuzje kolana.

To kolejny cios dla holenderskiej formacji, kilka dni wcześniej ze startu we włoskim Wielkim Tourze zrezygnować, z powodu zakażenia wirusem COVID-19, musieli doświadczony Robert Gesink, Tobias Foss i Jos van Emden, który już dowołany został z listy rezerwowej.

Zgodnie z informacjami podanymi przez drużynę Słoweńca, Tratnik znajduje się obecnie w szpitalu i czeka na kolejne badania, które ostatecznie zdeterminują jego możliwość startu w Giro. Strata kolejnego pomocnika tej klasy byłaby nieocenionym uderzeniem w szanse Primoža Rogliča na końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

EDIT: Za Słoweńca do składu Jumbo-Visma powołany został Thomas Gloag.

Poprzedni artykułLa Vuelta Femenina 2023: Demi Vollering z pięknym zwycięstwem!
Następny artykułTour de Pologne 2023: Tudor Pro Cycling z dziką kartą
Kolarstwem interesuje się ponad połowę swojego życia. Uwielbia wszystko związane z tym zakręconym sportem pisanie, mówienie czy wreszcie samo uprawianie go sprawia mu masę radości. Na szosie trenuje z różnymi skutkami od 6 lat, ścigając się jako junior a obecnie amator.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments