fot. Human Powered Health

Na flamandzkich szosach rozegrany został po raz drugi wyścig Leiedal Koerse. O zwycięstwie zadecydował finisz z 9-osobowej grupy, która zawiązała się na Starym Kwaremoncie, a w tym najlepsza była ledwie 18-letnia Julia Kopecký. Drugie miejsce zajęła Daria Pikulik.

Organizatorzy Leiedal Koerse przygotowali naprawdę ciekawą trasę, która jeszcze raz mogła w kibicach rozpalić wspomnienia z najważniejszych wiosennych klasyków. Panie ruszały i kończyły w Harelbeke, a na 133km znalazły się tak słynne podjazdy jak Paterberg (400m; 9,5%), Stary Kwaremont (2,1km; 4,2%) czy Tiegemberg (900m; 4,3%). Rywalizacja na brukach i hillingach zapowiadała się zatem bardzo interesująco, choć ostatnie 50 kilometrów było zupełnie płaskie.

fot. Procyclingstats

Rywalizacja rozkręcała się dziś dość powoli – przez przeszło 50 kilometrów nie zawiązywała się żadna warta uwagi akcja. Gdy już jednak kolarki dotarły na słynne brukowane podjazdy to peleton rozpadł się na kawałeczki, a na czele znalazły się Daria Pikulik, Nina Buijsman, Jesse Vandenbulcke i Lily Williams (Human Powered Health), Lieke Nooijen i Kirstie van Haaften (Parkhotel Valkenburg), Julia Kopecký (AG Insurance-NXTG U23), Monica Greenwood (DAS – Handsling) i Olha Kulynych (Duolar-Chevalmeire Cycling Team).

Dziewiątka z biegiem czasu wypracowała sobie wiele minut przewagi, a to oznaczało jedno – to w jej składzie znajdowała się zwyciężczyni 2. edycji Leiedal Koerse. Przewagę liczebną tym samym próbowały wykorzystać zawodniczki Human Powered Health, na które spadł ciężar pracy.

W końcówce od grupy odjechała jednak Julia Kopecký i mimo wielkich starań zawodniczek amerykańskiej formacji 18-letniej Czeszki nie udało się dogonić. Ta przecięła kreskę tuż przed finiszującą z pogoni Darią Pikulik, która to mimo ogromnej szybkości musiała zadowolić się jedynie 2. pozycją w belgijskiej jednodniówce. Podium uzupełniła 21-letnia Lieke Nooijen.

Wyniki 2. edycji Leiedal Koerse:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułPuchar Prezydenta Grudziądza 2023: Girts Harkins wygrywa, Szymon Wiśniewski i Bartosz Marut na podium
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Team DSM zapoluje na etapy
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments