fot. Arctic Race of Norway FB

Jedne ekipy ruszają na Giro d’Italia myśląc o klasyfikacji generalnej, inne z góry skazują się jedynie na walkę o pojedyncze etapy. Do tej drugiej grupy należy Team DSM – holenderska formacja ogłosiła już swój skład, w którym nie brakuje ciekawych zawodników.

Najlepszym zawodnikiem w składzie Team DSM zdaje się być triumfator etapowy z ostatniej edycji Giro d’Italia – Alberto Dainese przed rokiem wygrał sprinterską potyczkę w Reggio Emilia. W tym roku Włoch zdaje się jednak nie być w tak dobrej formie, a dodatkowo na La Corsa Rosa nie będzie mógł liczyć na przesadnie mocny pociąg sprinterski. Z pewnością jednak 25-latek będzie chciał powtórzyć sukces z 18 maja 2022 roku.

Mocni kolarze, którzy chcieli by się wybić? Wydaje się, że na bardzo wiele stać Andreasa Leknessunda. 23-letni Norweg świetnie jeździ na czas, lubi uciekać, a i nie straszny jest mu trudniejszy teren. Zwycięzca zeszłorocznego Arctic Race of Norway czy etapu Tour de Suisse powinien być bardzo widoczny.

W tym roku głośny triumf odniósł już Marius Mayrhofer. 22-letni Niemiec wygrał Cadel Evans Great Ocean Road Race, dzięki czemu jego nazwisko stało się dużo bardziej rozpoznawalne. Młody zawodnik może pomagać Alberto Dainese, ale w razie nieobecności Włocha z pewnością stać go na dobry finisz z nieco przerzedzonego peletonu.

W składzie Team DSM znaleźli się także dobrzy górale Martijn Tusveld, Florian Stork i Harm Vanhoucke, a także Jonas Iversby Hvideberg i Niklas Märkl.

Poprzedni artykułLeiedal Koerse 2023: 18-letnia Julia Kopecký zwycięska, Daria Pikulik druga
Następny artykułLorenzo Fortunato: „Patrzę głównie na drugą połowę Giro”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments