fot. Karpacki Wyścig Kurierów

W Budapeszcie rozpoczęła się kolejna edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. Na otwarcie na zawodników czekała 4-kilometrowa, drużynowa jazda na czas, a zwycięzcami tejże zostali zawodnicy włoskiego Cycling Team Friuli ASD. Koszulkę lidera na 2. etapie założy 19-letni Marco Andreaus.

Zawodnicy kręcili się dziś po budapesztańskich ulicach, a właściwie to jednej z nich. Czekały na nich bowiem 2 rundy poprowadzone po kilometrowej prostej z agrafką, które w sumie dawały dystans 4 kilometrów. Do rywalizacji przystąpiło 26 zespołów i w sumie zawodnicy z aż 28 różnych państw.

Najszybciej z trasą uporali się zawodnicy Cycling Team Friuli ASD. Włoska grupa na pokonanie 4km potrzebowała tylko 4 minut i 32 sekund. Orlicy z tej drużyny pokonali drugi na mecie Team Ecoflo Chronos o 5 sekund, trzecia reprezentacja Niemiec straciła takowych 7.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po 1. etapie jest Kacper Gieryk, którego JEGG-DJR Academy zajęło 7. miejsce ze stratą 11 sekund. Z polskich drużyn najszybciej metę przeciął 12. Klub Kolarski Tarnovia, 13. miejsce zajęła GKS Cartusia Kartuzy, 18. było Bialini Gomola CCN, 21. Lubelskie Perla Polski, a 24. Pogoń Mostostal Puławy.

Wyniki 1. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułGracia Orlová 2023: Malwina Mul z pierwszą seniorską wygraną UCI w karierze!
Następny artykułPuchar Prezydenta Grudziądza 2023: Girts Harkins wygrywa, Szymon Wiśniewski i Bartosz Marut na podium
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments