fot. Josef Vaishar | Cycling Photograpy

Skuteczny odjazd w końcówce 4. etapu Gracia Orlová zakończył się zwycięstwem Malwiny Mul z MAT ATOM Deweloper Wrocław. W pierwszej dziesiątce zameldowały się także 5. Dominika Włodarczyk i 8. Dorota Przęzak. Prowadzenie zachowała triumfatorka porannej czasówki – Szwedka Jenny Rissveds.

Popołudniowy odcinek liczył 68,5km i prowadził z miejscowości Dětmarovice do tytułowego dla czeskiej etapówki miasta Orlová. Na zawodniczki czekał krótki dojazd, a następnie 5 rund po 12 kilometrów każda, na których znalazło się kilka niezbyt długich, acz stromych ścianek.

Od samego początku rywalizacji kontrolę w peletonie przejęła reprezentacja Szwecji – zespół nowej liderki wyścigu, czyli Jenny Rissveds. W pewnym momencie na czoło wysunęła się jednak Malwina Mul (MAT ATOM Deweloper Wrocław), która zaczęła narzucać mocniejsze tempo na rzecz Dominiki Włodarczyk. To pobudziło rywalizację, a my oglądaliśmy wiele skoków – m.in. reprezentantek Polski.

Zdjęcie

Ostatecznie jednak od peletonu odjechały dwie zawodniczki – Federica Damiana Piergiovanni (UAE Development Team) i pracująca sporo wcześniej Malwina Mul. Polsko-włoski duet zgodnie współpracował i na 5km przed metą wciąż utrzymywał nieznaczną przewagę nad główną grupą, w której jechały niemalże wszystkie faworytki klasyfikacji generalnej. Odpadła jedynie próbująca wcześniej skoków 18-letnia Eliška Kvasničková (Brillion Racing Team MB), dotychczas 6. w zestawieniu.

Zdjęcie

Dwójka z każdą kolejną chwilą mogła być coraz bardziej pewna tego, że dojedzie do mety. Na dwójkowy finisz nie czekała jednak Malwina Mul, która dłuższym skokiem pokonała swoją o 2 lata koleżankę i sięgnęła po swój życiowy sukces – pierwszą seniorską wygraną w imprezie UCI. Peleton ze stratą ledwie 6 sekund przyprowadziła Linda Zanetti (UAE Development Team), 5. była Dominika Włodarczyk, a 8. miejsce zajęła Dorota Przęzak.

Na dzień przed zakończeniem zmagań Dominika Włodarczyk pozostaje wiceliderką klasyfikacji generalnej oraz nadal prowadzi w walce o koszulkę punktową.

Wyniki 4. etapu 35. Gracia Orlová:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułVuelta a Asturias 2023: Lorenzo Fortunato sygnalizuje dobrą formę przed Giro
Następny artykułKarpacki Wyścig Kurierów 2023: Cycling Team Friuli wygrywa na otwarcie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments