Fot. UAE Team Emirates

Majka Gran Fondo to niezwykła okazja, gwarantująca wyjątkowe dwa dni rywalizować w międzynarodowym towarzystwie, wśród Mastersów i Amatorów z całego świata. To impreza w formule otwartej (nie jest wymagana licencja kolarska), do wyboru czasówka (sobota 06.05.2023) oraz jeden z trzech dystansów (wyścig szosowy – niedziela 07.05.2023).

Dobrej jakości nawierzchnia, urozmaicona i „falująca” trasa da wiele możliwości, zarówno tych sportowych, ale także poznawczo-krajoznawczych Zapraszamy każdego rowerzystę, kolarza, cyklistę – zapewniamy ciekawą i bezpieczną trasę, dla osób towarzyszących i kibiców wiele dodatkowych atrakcji w miasteczku imprezy.

fot. Majka Gran Fondo

Jazda na czas liczy 20 kilometrów (sobota 6 maja), ma 220 metrów przewyższenia, trasa rozpocznie się i zakończy w Dobczycach obok Urzędu Gminy i Miasta. Start pierwszego zawodnika zaplanowany jest na godz. 15:00 i później w odstępach 30-to sekundowych będą wyruszać na trasę Dobczyce – Wiśniowa – Dobczyce zawodniczki i zawodnicy w kategoriach od najstarszej do najmłodszej. Zakończenie rywalizacji i dekoracja – godz. 18:30, obok wspomnianego Urzędu Gminy, na dobczyckim Rynku.

Każdy dystans wyścigu w dniu 7 maja rozpoczyna się i kończy w Myślenicach położonych 40 minut drogi od centrum Krakowa. Start i meta zlokalizowane będą w okolicy kompleksu sportowego i hali widowiskowej przy ul. Zdrojowej (Myślenice – Zarabie).

Trasa GranFondo liczy 105 kilometrów, MedioFondo 72 km, Adventure 30 kilometrów. Ukształtowanie terenu jest zróżnicowane, a suma przewyższeń to odpowiednio 1550, 990 i 400 metrów. Ostatnie fragmenty trasy są zbieżne dla wszystkich dystansów.

Rozpoczęcie rywalizacji – od godz. 12:00, zakończenie i dekoracja (obok hali widowiskowej w Myślenicach – Zarabiu), godz. 16:30. Wszystkich zwycięzców na podium będzie nagradzał sam Rafał Majka wręczając dla najlepszych koszulki UCI Gran Fondo.

Majka Gran Fondo to jedyna impreza w Polsce umożliwiająca uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Świata (25% najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymuje prawo startu w Glasgow – Szkocja). Na starcie zameldowali się już uczestnicy z 23 krajów świata!

Więcej szczegółów: www.MajkaGranFondo.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: Cesare Benedetti u boku Aleksandra Vlasova w BORA-hansgrohe
Następny artykułPuchar Prezydenta Grudziądza 2023: Alfred Kongstad pierwszym liderem, Marceli Pera 2.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments