Rok temu Polki zdominowały rywalizację w czeskiej etapówce Gracia Orlová. Zaliczana do kalendarza UCI impreza zaczyna się już dziś, a na starcie ponownie zobaczymy cały szereg polskich zawodniczek.

W zeszłym roku Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała 3 etapy, klasyfikację generalną i punktową. Najlepszą młodą zawodniczką była z kolei wówczas 4. w generalce Dominika Włodarczyk. MAT ATOM Deweloper Wrocław z pewnością wraca zatem do Czech z apetytami na powtórzenie zeszłorocznych wyników.

Zawodniczki tej polskiej grupy ostatnio ścigały się we Włoszech w ramach Giro Mediterraneo in Rosa. Tam na 4. miejscu cały wyścig zakończyła Nikol Płosaj, a na podiach pojedynczych etapów oprócz niej stanęły także Nikola Bajgerova i Malwina Mul. 6. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła wówczas Dorota Przęzak (TKK Pacific Nestlé Fitness), którą również zobaczymy w najbliższych dniach na czeskich szosach.

Na starcie Gracia Orlová oprócz zawodniczek MAT ATOMu (grafika ze składem poniżej) zameldują się bowiem także inne Polki – nasza reprezentacja narodowa w składzie Lifeplus Wahoo (na co dzień Lifeplus Wahoo), Karolina Perekitko (Team Groupe Abadie), Patrycja Lorkowska, Dorota Przęzak i Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestlé Fitness), a także jadące w barwach klubowych Izabela Janusz (Team Grand Est – Komugi – La Fabrique) i Aleksandra Kowalska (TUFO – Pardus Prostějov).

Poprzedni artykułTour de Romandie 2023: Vernon, Nys, Bardet i Foss opowiadają o 1. etapie
Następny artykułTour de Romandie 2023: Simon Yates, Mark Cavendish i Rui Costa poza wyścigiem
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments