Foto: Clásica Jaén Paraíso Interior

Już na 167km przed metą zakończyła się dla Tadeja Pogačara walka o wygranie całego Tryptyku Ardeńskiego w jednym roku. Słoweniec upadł wraz z Mikkelem Frølichem Honoré i był zmuszony do wycofania się z rywalizacji.

Całe zdarzenie miało miejsce jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej transmisji telewizyjnej, toteż ciężko wyrokować jak do tego doszło i kto jest winny. Pewne jest jednak jedno – Tadej Pogačar nie wygra 109. Liège-Bastogne-Liège, a jego marzenie o zgarnięciu wszystkich trzech triumfów w Tryptyku Ardeńskim musi zostać odłożone na inny sezon.

Na ten moment nie wiadomo jak poważnych obrażeń doznał lider UAE Team Emirates. Pierwsze informacje mówią o urazie nadgarstka.

Poprzedni artykułLiège-Bastogne-Liège Femmes 2023: Demi Vollering zdobywa potrójną koronę w Ardenach!
Następny artykułDemi Vollering: „Bardzo chciałam dziś wygrać”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

wielka szkoda, oby bez kontuzji

Asia
Asia

Nie wielka szkoda. Mam nadzieję że upadek nie był poważny i że szybko wróci do zdrowia.

Artur
Artur

A co z Kwiatkowskim?coś mi umknęło

Jan
Jan

operacja….

Piotr
Piotr

Podobno „awaria” dwóch kół jednocześnie.
Obstawiam, że to spadające z obręczy najnowsze wynalazki.

Jan
Jan

Kwiato odpuścił 100 km przed metą… Ma dwa miesiące na odrestaurowanie formy i wożenie bidonów w TdF. Szkoda tak pięknej kariery…