fot. Amstel Gold Race

1, 1, 1, 2, 2, 1, 1 – oto siedem ostatnich rezultatów osiągniętych w tym sezonie przez Demi Vollering. Holenderka z Team SD Worx wygrała w jednym roku wszystkie 3 wyścigi wchodzące w skład Tryptyku Ardeńskiego jako druga kolarka w historii. Wcześniej uczyniła to w 2017 roku i Anna van der Breggen.

Dziś o zwycięstwie zadecydował dwójkowy finisz między fantastyczną w tym roku Demi Vollering a Elisą Longo Borghini. Kolarka Team SD Worx nie dała szans swojej rywalce z Trek-Segafredo i kolejny raz w tym roku potwierdziła dominację swojej drużyny.

To naprawdę niesamowite, wciąż nie mogę w to uwierzyć. Naprawdę muszę podziękować zespołowi, jestem bardzo dumna. Cieszyłam się, że Elisa chciała współpracować w finale. Na ostatnim kilometrze musiałyśmy zagrać w pokera. Wiedziałem, że mogę uprawiać hazard powołując się na goniącą nas Marlen. To trochę ułatwiło sprawę. Bardzo chciałam dziś wygrać, bo mogłam strzelić hat-tricka. Nie ma się takiej szansy co roku. Niestety nie było dzisiaj Anny, ale jestem pewna, że ​​skakała przed telewizorem w domu

— opowiedziała Demi Vollering odwołując się do powtórzenia sukcesu Anny van der Breggen, obecnie dyrektor sportowej w Team SD Worx.

Poprzedni artykułLiège-Bastogne-Liège 2023: Tadej Pogačar poza rywalizacją!
Następny artykułLennert Van Eetvelt zawieszony za naruszenie protokołu antydopingowego
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments