fot. Lotto Dstny

Bardzo utalentowany, 21-letni Lennert Van Eetvelt został tymczasowo zawieszony przez swój zespół, czyli Lotto Dstny. Przyczyną jest naruszenie protokołu antydopingowego przez młodego Belga podczas Tour des Alpes Maritimes et du Var.

W próbce z 19 lutego wykryto u Lennerta Van Eetvelta niedozwoloną substancję, która znalazła się w organizmie Belga za sprawą sprayu do nosa. Ten jest legalny wyłącznie w przypadku zgłoszenia tego odpowiednim organom i jak twierdzi 21-latek takowa informacja była przekazana do odpowiednich służb, a cała sprawa jest wyłącznie wielkim nieporozumieniem. W związku z protokołami Belg musi jednak do wyjaśnienia tej sprawy pozostać zawieszonym.

Mój świat wywrócił się wczoraj do góry nogami. Żaden kolarz nie chce otrzymać takiego listu. Naprawdę nie rozumiem, co się stało. Podczas kontroli antydopingowej wyraźnie stwierdziłem, że biorę aerozol do nosa, tak jak robiłem to wcześniej w mojej karierze. Nie jestem świadomy żadnego wykroczenia i mam nadzieję, że to tylko pomyłka i ten koszmar wkrótce zniknie

— powiedział na temat tego zdarzenia Lennert Van Eetvelt.

Wysłuchaliśmy naszego kolarza i personelu medycznego i jesteśmy pewni dobrego wyniku, ale postępujemy zgodnie z ustalonymi procedurami i dlatego tymczasowo zawieszamy Lennerta do czasu zakończenia dochodzenia. Podkreślamy, że nie jest to w żaden sposób potępienie, a jedynie zastosowanie się do wytycznych MPCC. Daje to również Lennertowi czas na jak najlepsze uzasadnienie. Ta wiadomość nas zasmuca, ale mamy nadzieję, że dobry wizerunek Lennerta zostanie potwierdzony w nadchodzących tygodniach. Miał pozwolenie lekarskie, produkt nie jest zakazany. Ma nasze pełne poparcie

— opublikowała ekipa w komunikacie prasowym.

Lennert Van Eetvelt to zwycięzca zeszłorocznego Wyścigu Pokoju, a także m.in. etapu Giro Ciclistico d’Italia. W tym roku 21-letni Belg szalał na Majorce – był 2. w Trofeo Serra de Tramuntana i 3. w Trofeo Andratx – Mirador des Colomer. Ponadto młody zawodnik zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej Volta a Catalunya czy był w środę 22. w Strzale Walońskiej.

Poprzedni artykułDemi Vollering: „Bardzo chciałam dziś wygrać”
Następny artykułLiege-Bastogne-Liege 2023: Evenepoel wygrywa pojedynek, którego nie było
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments