fot. Voster ATS Team / Mario Stiehl

Ostatni etap zmagań w Belgrad-Banja Luka padł łupem ucieczki, która przechytrzyła nieświadomy odjazdu peleton. W całym wyścigu triumfował Gregor Matija Černe (mebloJOGI Pro-concrete), a zwycięzcą finałowego odcinka został Kristjan Hocevar (Adria Mobil). Zarówno etap, jak i klasyfikację generalną, na trzecie pozycji ukończył Bartosz Rudyk z Voster ATS Team. 

Rywalizację w czterodniowym wyścigu Belgrad-Banja Luka wieńczył płaski, niespełna 165-kilometrowy odcinek z Novi Gradu do Banja Luki.

Do ostatniego etapu przystąpiło 13. Polaków: Bartosz Rudyk, Patryk Stosz, Jakub Murias, Piotr Brożyna, Mateusz Kostański, Damian Papierski, Krzysztof Parma (Voster ATS Team), Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), Piotr Pękala i Szymon Tracz (Santic-Wibatech).

fot. procyclingstats.com

Na czele uformowała się dziś czteroosobowa ucieczka dnia, w składzie: Gregor Matija Černe (mebloJOGI Pro-concrete), Kristjan Hocevar (Adria Mobil), Willie Smit (China Glory Continental Cycling Team) i Oliver Robinson (Ferei CCN Metaltec). Ze względu na płaski charakter trasy, wszystko wskazywało na, że akcja czterech kolarzy nie zakończy się powodzeniem.

W peletonie odjazd kontrolowała drużyna lidera, Eduarda-Michaela Grosu – HRE Mazowsze Serce Polski. Ostatecznie, ze względu na brak informacji o pozostałych na czele Hocevarze i Černe, ucieczka przechytrzyła peleton. Po zwycięstwo na etapie sięgnął pierwszy ze Słoweńców – drugi został natomiast niespodziewanym triumfatorem klasyfikacji generalnej całego wyścigu został Gregor Matija Černe.

Peleton na kreskę, z 14-sekundową stratą, przyprowadził Bartosz Rudyk z Voster ATS Team, który był również najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w „generalce” – uplasował się on na najniższym stopniu podium, ze stratą 6 sekund do zwycięzcy. Drugie miejsce zajął natomiast Eduard-Michael Grosu z HRE Mazowsze Serce Polski.

W czołowej „15” wyścigu uplasowali się również Patryk Stosz (Voster ATS Team; 8.), Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski; 10.) oraz Piotr Pękala (Santic-Wibatech).

Wyniki czwartego etapu Belgrad-Banja Luka 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułBłysk Johannesa Kulseta w pierwszym zawodowym wyścigu: „Nie czuję nóg, ale jestem bardzo szczęśliwy”
Następny artykułNapisać historię – zapowiedź Liège-Bastogne-Liège 2023
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Taki Bogusławski nic nie jeździ… Talentów brak i je hurtowo tracimy…

Kazimierz
Kazimierz

Czy punkty Rudyka liczą się do rankingu olimpijskiego?

Jan
Jan

Liczą się punkty 8 najlepiej punktujących Polaków. Rudyka tam nie ma. Ale czasy są tak podłe dla kibica kolarstwa w Polsce że z każdego punkciku trzeba się cieszyć. A w IO pojedzie JEDEN Polak i nie łudź się że więcej. Oto owoce rządów Skarula i Botwiny

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Jan

Nie dość, że marny z Pana hejter, to jeszcze nie trzymający się faktów. Bartosz Rudyk jest obecnie 5. Polakiem pod kątem punktów do rankingu olimpijskiego i jego dorobek liczy się do naszej puli. 😉

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Kazimierz

Tak.

Jan
Jan

Co to znaczy hejter? Rozumiesz termin którego używasz? Znowu zaczynasz? Podaj jeden przykład hejtowania z mojej strony. Nigdy nie napisałem czegoś choćby w ułamku równie kretyńskiego niż: „dzieciobijca”. Jak masz zły dzień to idź pobiegaj

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz
Reply to  Jan

„tak czy siak niech wyp…. z peletonu”, „co ty pie..sz”, „a po ch ten własow????”… Mógłbym tak godzinami wyliczać te bezsensowne komentarze. Naprawdę czasem warto przestać pisać głupoty.

Jan
Jan

Czyli skończ z tymi próbami pisania swoich „felietonów”. A jak ci nie przeszkadza własow w peletonie to wystawiasz w ten sposób sobie świadectwo.