fot. Voster ATS Team / Mario Stiehl

Bartosz Rudyk z Voster ATS Team sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Belgrad-Banja Luka (2.2), zwyciężając w finiszu z peletonu. To drugi triumf kolarzy polskiej drużyny kontynentalnej w tym sezonie.

Płaskim etapem z Belgradu do Bijeljiny rozpoczął się serbsko-bośniacki wyścig Belgrad-Banja Luka. Na 140-kilometrowej trasie ulokowano jeden kategoryzowany podjazd, który nie miał dużego wpływu na rywalizację.

W wyścigu biorą udział dwie polskie drużyny – HRE Mazowsze Serce Polski (Adrian Banaszek, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Norbert Banaszek, Viktor Filutas, Eduard-Michael Grosu) i Voster ATS Team (Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Bartosz Rudyk, Damian Papierski, Krzysztof Parma, Mateusz Kostański).

Niestety, podobnie jak w poprzednich latach, informacji z trasy Belgrad-Banja Luka nie było dużo. Kilkuosobowa ucieczka dnia została doścignięta przed linią mety i na krótkich rundach w Bijeljinie w wyścigu prowadził duży peleton.

Na jego czele pojawiali się zawodnicy wielu drużyn, w tym HRE Mazowsze Serce Polski, Voster ATS Team, Green Project-Bardiani CSF-Faizane, Team Corratec czy ATT Investments. W końcówce inicjatywę przejęli podopieczni Mariusza Witeckiego, perfekcyjnie rozprowadzając Bartosza Rudyka, który z dużą, jak na sprint z peletonu, przewagą przeciął linię mety. Dla polskiego sprintera jest to pierwsze zwycięstwo w szosowym wyścigu UCI w karierze.

Podium uzupełnili włoscy zawodnicy – Lorenzo Conforti (Green Project-Bardiani CSF-Faizane) i Attilio Viviani (Team Corratec) – a w czołowej dziesiątce uplasowali się także Bartłomiej Proć (Santic-Wibatech; 6.) i Patryk Stosz (Voster ATS Team; 7.).

Wyścig Belgrad-Banja Luka potrwa do soboty.

Wyniki pierwszego etapu Belgrad-Banja Luka 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułStrzała Walońska 2023: Tadej Pogačar podbił Mur de Huy!
Następny artykułTour of the Alps 2023: Popis kolarzy BORA-hansgrohe na Passo San Valentino
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Cóż… skoro nasi profi nie istnieją to trzeba się cieszyć z drozbiazgów… Brawo! A w rankingu państw witaj czwarta dziesiątko!