fot. Jumbo-Visma

UAE Team Emirates nie szuka nowego sprintera, a zaufało na dłużej kolarzowi, który ostatnimi czasy zanotował niemały progres w barwach tej ekipy. Aż do końca 2026 roku przedłużono kontrakt Juana Sebastiána Molano.

28-letni Kolumbijczyk zmaga się właśnie z kontuzją, której się nabawił po potrąceniu przez samochód niedługo po Classic Brugge-De Panne. Kolarz UAE Team Emirates do tego momentu zdążył jednak zanotować w tym roku 2 bardzo cenne zwycięstwa – etap UAE Tour oraz triumf w klasyku Grand Prix de Denain.

Juan Sebastián Molano ostatnimi czasy zaczął wychodzić z cienia Pascala Ackermanna i patrząc na długość nowego kontraktu można podejrzewać, że Kolumbijczyk dobrze czuje się w UAE Team Emirates, a ekipa pozwoli mu częściej ścigać się na własne konto. Tak długie umowy z tą drużyną mają na ten moment jedynie Tadej Pogačar (2027), Juan Ayuso (2028), Jan Christen (2027) i João Almeida (2026).

Poprzedni artykułTour of the Alps 2023: Tao Geoghegan Hart triumfuje po pracy całego zespołu
Następny artykułSubiektywnym okiem #9: Popiół na głowę, wciąż własne opinie i do przodu!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments