Foto: Il Giro di Sicilia

Niccolò Bonifazio (Intermarché – Circus – Wanty) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Giro di Sicilia. Liderem pozostał Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates).

Drugi etap wyścigu na Sycylii na papierze wyglądał jak szansa dla sprinterów. Do przejechania były 193 kilometry z Canicattì do miejscowości Vittoria. Na trasie była jedna oznaczona górska premia i jeden lotny finisz.

W ucieczkę dnia zabrali się: Riccardo Ciuccarelli i Michael Belleri (obaj Biesse-Carrera), Giannicola Di Nella (D’Amico-UM Tools), Tommaso Bergagna (General Store-Essegibi-F.lli Curia), Andrés Liber Mancipe (GW Shimano-Sidermec), Ben Granger (Mg.K Vis-Colors for Peace), Luca Cretti (Colpack Ballan), Charles Planet (Novo Nordisk) oraz Gabriele Petrelli (Technipes #inEmiliaRomagna).

Sytuacja nie zmieniła się po podjeździe Mazzarino (3.4km; 3.6%). Premię górską wygrał Belleri, który tym samym został nowym liderem tej klasyfikacji. W tym momencie ucieczka miała ponad 2 minuty przewagi.

Na lotnej premii w miejscowości Barrafranca trzy sekundy wywalczył Bergagna, dwie Belleri, a jedną Ciuccarelli. W peletonie tempo dyktowali kolarze Astana Qazaqstan Team i UAE Team Emirates.

W połowie dystansu peleton tracił trzy minuty, ale raczej kontrolował sytuację. Kiedy na czoło wyszli kolarze Bingoal WB przewaga zaczęła drastycznie topnieć. Jako pierwszy został doścignięty Bergagna.

10 kilometrów przed metą na czele zostali już tylko Belleri, Petrelli, Mancipe i Cretti. Dwa kilometry dalej wszyscy zostali wchłonięci. Kolejne minuty to formowanie sprinterskich pociągów, a na czoło wysforowali się kolarze Astany, którzy liczyli dziś na wygraną Marka Cavendisha.

Na mecie w miejscowości Vittoria jako pierwszy zameldował się Niccolò Bonifazio (Intermarché – Circus – Wanty). Drugi był Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa), a trzeci Blake Quick (Team Jayco AlUla).

Wyniki drugiego etapu Giro di Sicilia 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułBrabancka Strzała kobiet 2023: Silvia Persico z pierwszym zwycięstwem w sezonie
Następny artykułAmstel Gold Race 2023: Wstępna lista startowa
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments