Foto: Getty Images

Silvia Persico (UAE Team ADQ) po finiszu z małej grupy wygrała kobiecą Brabancką Strzałę. 

7. edycja De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne kobiet została rozegrana na trasie z Lennik do Overijse o długości 141 kilometrów. Na panie czekały 24 ardeńskie podjazdy.

Na liście startowej tym razem nie było żadnej Polki.

Na pierwszym podjeździe Sollenberg (0.5km; 5.4%) zaatakowały Alice Palazzi (Top Girls Fassa Bortolo) i Lauren Stephens (EF Education-TIBCO-SVB). Dwójka uzyskała 20 sekund przewagi i szybko została doścignięta przez peleton.

W kolejną akcję zabrała się Nathalie Bex (Duolar-Chevalmeire Cycling Team), ale także została doścignięta. Na 87 kilometrów przed metą zaatakowała Maria Novolodskaia (Lifeplus Wahoo). Taki układ nie trwał jednak zbyt długo.

Mieliśmy jeszcze sporo prób ataków, ale na 50 kilometrów przed metą na czele nadal był dość duży peleton. Na podjeździe Hagaard (0.3 km; 8.8%) mocny atak zaprezentowała Pauliena Rooijakkers (Canyon//SRAM Racing), a na jej kole utrzymała się tylko Liane Lippert (Movistar Team). Po chwili dojechały do nich kolejne zawodniczki, ale grupa mocno się uszczupliła.

Na brukowanym Moskesstraat (0.5 km; 6.9%) tempo nadawała Lippert, a to spowodowało, że odpadały kolejne zawodniczki. 25 kilometrów przed metą na czele pojawiły się Mischa Bredewold (Team SD Worx) i Kristen Faulkner (Team Jayco AlUla). Tuż przed końcem przedostatniej rundy zostały one doścignięte. W tym momencie mocniej zaczął padać deszcz, co utrudniało jazdę zawodniczkom.

Po chwili pojawiły się także opady gradu, ale panie nie zamierzały się na to oglądać. Cały czas dyktowały bardzo mocne tempo. Na pokonywanym ponownie Hertstraat (0.7km;  3.5%) zaatakowała Marlen Reusser (Team SD Worx), co rozbiło grupę i oprócz niej na czele kręciły już tylko: Elise Chabbey (Canyon//SRAM Racing), Shirin van Anrooij (Trek – Segafredo), Silvia Persico (UAE Team ADQ) i Margot Vanpachtenbeke (Parkhotel Valkenburg).

Przewaga prowadzącej piątki na 12 kilometrów przed metą wynosiła 26 sekund, a współpraca układała się bardzo dobrze. Na Moskesstraat (0.5 km; 6.9%) z drugiej grupy skontrowały ubiegłoroczna zwyciężczyni Demi Vollering (Team SD Worx) i Lippert. Z czołówki odpadła natomiast Vanpachtenbeke.

Obie grupki połączyły się na 7 kilometrów przed metą. Najlepiej wyglądały akcje ekipy SD Worx. Przed nimi był jeszcze jeden podjazd na metę S-Bocht Overijse (1.3 km; 3.8%). Na nim mieliśmy walkę, ale dopiero 600 metrów przed kreską.

Najwięcej sił na wymęczający finisz zachowała Silvia Persico (UAE Team ADQ), która pokonała Demi Vollering (Team SD Worx).

Wyniki Brabanckiej Strzały kobiet 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułValentin Ferron: „To zwycięstwo wynagradza ciężką pracę”
Następny artykułGiro di Sicilia 2023: Niccolò Bonifazio pokazuje plecy faworytom
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments