Wielkimi krokami zbliża się wyścig, który ostatnimi laty wielokrotnie doprowadzał polskich kibiców do przyspieszonego bicia serca. W niedzielę już po raz 57. rozegrany zostanie Amstel Gold Race, który rozpocznie słynny ardeński tryptyk.
Tytułu wywalczonego w Piwnym Wyścigu przed rokiem bronić będzie Michał Kwiatkowski, który wystartuje z pierwszym numerem startowym. Zawodnik INEOS Grenadiers nie jest jednak jedynym Polakiem na wstępnej liście startowej, na tej bowiem widnieje także nazwisko innego biało-czerwonego, a jest nim Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic). Warto jednak pamiętać, że finalną listę zawodników biorących udział w Amstel Gold Race poznamy zapewne dopiero w sobotni wieczór.
Wstępna lista startowa 57. Amstel Gold Race:
- INEOS Grenadiers
- 1 KWIATKOWSKI Michał
- 2 PIDCOCK Thomas
- 3 FRAILE Omar
- 4 HEIDUK Kim
- 5 ROWE Luke
- 6 SHEFFIELD Magnus
- 7 TARLING Joshua
DS BOGAERTS Kurt
- AG2R Citroën Team
- 11 COSNEFROY Benoît
- 12 SCHÄR Michael
- 13 CHEREL Mikaël
- 14 RETAILLEAU Valentin
- 15 TOUZÉ Damien
- 16 WARBASSE Larry
- 17 VAN AVERMAET Greg
DS DESSEL Cyril
- Jumbo-Visma
- 21 BENOOT Tiesj
- 23 OOMEN Sam
- 24 VALTER Attila
- 25 VADER Milan
- 26 VAN DER SANDE Tosh
- 27 VAN EMDEN Jos
DS MAASSEN Frans
- Alpecin-Deceuninck
- 31 KRAGH ANDERSEN Søren
- 32 GOGL Michael
- 33 MEURISSE Xandro
- 34 STANNARD Robert
- 35 HERMANS Quinten
- 36 BAYER Tobias
- 37 VERMEERSCH Gianni
DS ROODHOOFT Christoph
- BORA – hansgrohe
- 41 SCHACHMANN Maximilian
- 42 GAMPER Patrick
- 43 HIGUITA Sergio
- 44 JUNGELS Bob
- 45 LÜHRS Luis-Joe
- 46 ALEOTTI Giovanni
- 47 SCHELLING Ide
DS ALDAG Rolf
- UAE Team Emirates
- 0 OLIVEIRA Rui
- 51 POGAČAR Tadej
- 52 BAX Sjoerd
- 53 GROßSCHARTNER Felix
- 54 HIRSCHI Marc
- 55 TRENTIN Matteo
- 56 GIBBONS Ryan
DS GIL MARTINEZ Tomas Aurelio, MARCATO Marco
- Intermarché – Circus – Wanty
- 62 CALMEJANE Lilian
- 63 COSTA Rui
- 64 GOOSSENS Kobe
- 65 ROTA Lorenzo
- 66 SMITH Dion
- 67 ZIMMERMANN Georg
DS VAN DER SCHUEREN Hilaire
- EF Education-EasyPost
- 71 CARAPAZ Richard
- 72 HONORÉ Mikkel Frølich
- 73 PICCOLO Andrea
- 74 POWLESS Neilson
- 75 QUINN Sean
- 76 SHAW James
- 77 VAN DEN BERG Julius
DS BRESCHEL Matti
- Soudal – Quick Step
- 82 CAVAGNA Rémi
- 83 DEVENYNS Dries
- 84 SCHMID Mauro
- 85 SERRY Pieter
- 86 VAN TRICHT Stan
- 87 BAGIOLI Andrea
DS PEETERS Wilfried
- Trek – Segafredo
- 91 MOLLEMA Bauke
- 92 SKUJIŅŠ Toms
- 93 SIMMONS Quinn
- 94 BRUSTENGA Marc
- 95 SKJELMOSE Mattias
- 96 HOELGAARD Markus
- 97 VACEK Mathias
DS ANDERSEN Kim
- Groupama – FDJ
- 101 GAUDU David
- 102 GENIETS Kevin
- 103 GRÉGOIRE Romain
- 104 MADOUAS Valentin
- 105 MOLARD Rudy
- 106 PACHER Quentin
- 107 VAN DEN BERG Lars
DS MAUDUIT Philippe
- Bahrain – Victorious
- 111 MOHORIČ Matej
- 112 BILBAO Pello
- 113 ARASHIRO Yukiya
- 114 GOVEKAR Matevž
- 115 MIHOLJEVIĆ Fran
- 116 ARNDT Nikias
- 117 POELS Wout
DS FLORENCIO Xavier
- Team DSM
- 121 BARDET Romain
- 122 BRENNER Marco
- 123 COMBAUD Romain
- 124 FLYNN Sean
- 125 POOLE Max
- 126 TUSVELD Martijn
- 127 VERMAERKE Kevin
DS GUIBERTEAU Christian
- Cofidis
- 131 COQUARD Bryan
- 132 DELETTRE Alexandre
- 133 ZINGLE Axel
- 134 LASTRA Jonathan
- 135 PÉRICHON Pierre-Luc
- 136 WALLAYS Jelle
- 137 KREDER Wesley
DS DAMIANI Roberto
- Movistar Team
- 141 GARCÍA CORTINA Iván
- 142 ARANBURU Alex
- 143 SERRANO Gonzalo
- 144 ARCAS Jorge
- 145 MÜHLBERGER Gregor
- 146 ROJAS José Joaquín
DS LEDANOIS Yvon
- Astana Qazaqstan Team
- 151 LUTSENKO Alexey
- 152 FELLINE Fabio
- 153 DE LA CRUZ David
- 154 VELASCO Simone
- 155 BATTISTELLA Samuele
- 156 RIABUSHENKO Alexandr
- 157 MOSCON Gianni
DS MANZONI Mario
- Team Jayco AlUla
- 161 BALMER Alexandre
- 162 CRADDOCK Lawson
- 163 DURBRIDGE Luke
- 164 JUUL-JENSEN Christopher
- 165 MAAS Jan
- 166 SOBRERO Matteo
- 167 ŠTYBAR Zdeněk
DS HAYMAN Mathew
- Team Arkéa Samsic
- 171 BARGUIL Warren
- 172 BARRÉ Louis
- 173 CHAMPOUSSIN Clément
- 174 DELAPLACE Anthony
- 175 GUGLIELMI Simon
- 176 OWSIAN Łukasz
- 177 LE BERRE Mathis
DS CAER Yvon
- Lotto Dstny
- 181 EENKHOORN Pascal
- 182 ADAMIETZ Johannes
- 183 SWEENY Harry
- 184 DRIZNERS Jarrad
- 185 KRON Andreas
- 186 VAN GILS Maxim
DS AERTS Mario
- TotalEnergies
- 191 GRELLIER Fabien
- 192 VERCHER Mattéo
- 193 FERRON Valentin
- 194 VAN GESTEL Dries
- 195 BURGAUDEAU Mathieu
- 196 DUJARDIN Sandy
- 197 BONNET Thomas
DS LEBRETON Lylian
- Team Flanders – Baloise
- 201 BERCKMOES Jenno
- 202 BONNEU Kamiel
- 203 BRAET Vito
- 204 COLMAN Alex
- 205 DE PESTEL Sander
- 206 VAN HEMELEN Vincent
- 207 VANHOOF Ward
DS COLYN Luc
- Q36.5 Pro Cycling Team
- 211 CHRISTEN Fabio
- 212 CONCA Filippo
- 213 DEVRIENDT Tom
- 214 FEDELI Alessandro
- 215 MONK Cyrus
- 216 ROSSKOPF Joey
- 217 ZUKOWSKY Nickolas
DS REINERINK Rik
- Uno-X Pro Cycling Team
- 221 DVERSNES Fredrik
- 222 URIANSTAD Martin
- 223 CHARMIG Anthon
- 224 JOHANNESSEN Anders Halland
- 225 JOHANNESSEN Tobias Halland
- 226 HINDSGAUL Jacob
- 227 GREGAARD Jonas
DS RASCH Gabriel
- Israel – Premier Tech
- 231 WOODS Michael
- 232 CLARKE Simon
- 233 NEILANDS Krists
- 234 SCHULTZ Nick
- 235 STRONG Corbin
- 236 TEUNS Dylan
- 237 IMPEY Daryl
DS BEWLEY Sam
- Tudor Pro Cycling Team
- 241 KAMP Alexander
- 242 ERIKSSON Jacob
- 243 CHARRIN Aloïs
- 244 WIRTGEN Luc
- 245 KLUCKERS Arthur
- 246 PLUIMERS Rick
- 247 ERIKSSON Lucas
DS BLANQUEFORT Sylvain
Nie mogę się doczekać.