Foto: Pays de la Loire

Bryan Coquard (Cofidis) wygrał swój drugi etap i powrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Région Pays de la Loire Tour. 

Trzeci etap francuskiego wyścigu był najdłuższym w tej edycji. Kolarze startowali w Baugé-en-Anjou, by po 197 kilometrach dotrzeć do mety w Mayenne. Na pagórkowatej trasie były trzy górskie i trzy lotne premie.

Niestety po wczorajszym upadku dziś do rywalizacji nie przystąpił Szymon Sajnok (Q36.5 Pro Cycling Team).

Do pierwszej lotnej premii dojechał cały peleton, a trzy sekundy premii wywalczył Bryan Coquard (Cofidis), dwie Manuel Peñalver (Burgos-BH), a jedną Marijn van den Berg (EF Education-EasyPost).

W ucieczkę zabrali się natomiast: Benjamin Thomas (Cofidis), Ben Healy (EF Education-EasyPost), Cyrus Monk (Q36.5 Pro Cycling Team), Unai Cuadrado (Euskaltel – Euskadi), Léo Danès (CIC U Nantes Atlantique) i Valentin Tabellion (Sport – Roubaix Lille Métropole).

Na górskich premiach premiach brylował głównie Léo Danès, który wygrał na Côte Saint-Denis-d’Orques oraz Côte de Montaigu (1.2km; 4.9%) i został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

50 kilometrów przed metą uciekająca szóstka miała niespełna dwie minuty przewagi. Przewaga sukcesywnie zaczęła się zmniejszać, a na atak zdecydował się Healy. Dojechali do niego Thomas i Monk. Na ostatniej lotnej premii trzy sekundy wywalczył Thomas.

Po tym lotnym finiszu z czołówki odpadł Monk, a dwójka bardzo dobrze współpracowała. Na 20 kilometrów przed metą miała 90 sekund przewagi nad peletonem. Jednak praca Uno-X Pro Cycling Team i Groupama – FDJ spowodowała, że duża grupa zbliżyła się do harcowników na kilkanaście sekund.

Thomas odpuścił, a na czele został samotny Healy. Irlandczyk nie zwalniał tempa i ambitnie kręcił w stronę mety. 3600 metrów przed metą dojechali do niego po kontrze kolejni kolarze, ale tylko Thomas Gachignard (St Michel – Mavic – Auber93) pozostał na czele.

Peleton doścignął Francuza i o wszystkim zadecydował ponownie finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Bryan Coquard (Cofidis), dla którego to było drugie zwycięstwo w wyścigu. Francuz został także nowym liderem.

Drugie miejsce wywalczył dziś Marijn van den Berg (EF Education-EasyPost), a trzecie Alexander Kamp (Tudor Pro Cycling Team).

Wyniki trzeciego etapu Région Pays de la Loire Tour 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułGianni Moscon opuści Kraj Basków i wystąpi w Paryż-Roubaix?
Następny artykułItzulia Basque Country 2023: Jonas Vingegaard przed Mikelem Landą
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments