fot. Uno-X Pro Cycling Team / Szymon Gruchalski Cycling

W poniedziałek o stanie zdrowia Andersa Skaarsetha poinformowała ekipa Uno-X Pro Cycling Team. Norweg, który zaliczył paskudny upadek podczas piątkowego E3 Saxo Classic, jest już po zabiegach i teraz czeka go długa rekonwalescencja.

Lewa noga Andersa Skaarsetha jest obecnie poskładana przez lekarzy po tym jak zawodnik upadając uderzył w krawężnik i połamał m.in. piszczel. Zapowiada się teraz długi rozbrat 27-latka z kolarstwem, bowiem uraz ten jest naprawdę poważny, a powrót na rower długo nie będzie możliwy. Norweg ściga się dla Uno-X Pro Cycling Team od 2018 roku i ma umowę ważną do końca sezonu 2025.

Wideo z całego zdarzenia szybko obiegło cały internet. Pisały o nim największe portale, nie tylko te kolarskie, bowiem rzadko zdarzają się aż tak pechowe i boleśnie wyglądające zdarzenia. Na szczęście w nieszczęściu poszkodowany jest „tylko” piszczel, bowiem uderzenie w takim miejscu głową czy kręgosłupem mogłoby przynieść zdecydowanie gorsze skutki.

Poprzedni artykuł„La Gazzetta”: Antonio Tiberi może trafić do Astany
Następny artykułSubiektywnym okiem #6: Belgia > reszta świata
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments