fot. Cofidis

Szósty etap Volta a Catalunya będzie łatwiejszy, niż pierwotnie planowano. Z jego trasy usunięto ostatni podjazd – Alt de Fontpineda.

Według pierwotnych planów etap z Martorell do Molins de Rei miał prowadzić po pagórkowatej trasie, na której końcu miały znajdować się dwa podjazdy – Alt de la Creu d’Aragalll i Alt de Fontpineda, ze szczytami usytuowanymi odpowiednio 40 i 15 km przed metą.

Pierwotna trasa 6. etapu

Niestety, ze względów bezpieczeństwa (organizatorzy nie podają, o jakie dokładnie względy bezpieczeństwa chodzi), trasa musiała zostać zmieniona. Z wyścigu wyleciało Alt de Fontpineda, a trasa stała się krótsza o dziewięć kilometrów. W związku z tym, teraz ostatni podjazd – Alt de la Creu d’Aragall znajduje się na 28 km przed metą, co być może umożliwi walkę o zwycięstwo co mocniejszym sprinterom, oczywiście pod warunkiem, że peletonowi uda się wcześniej uporać z ucieczką.

Zdjęcie
Ostateczna trasa 6. etapu

 

 

Poprzedni artykułVolta a Catalunya 2023: Primož Roglič wygrał pasjonujący pojedynek na Lo Port
Następny artykułPrezentacja trasy Karpackiego Wyścigu Kurierów 2023
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments