fot. Human Powered Health / Getty Sport

Zmagań w belgijskich klasykach ciąg dalszy – dziś w ramach wyścigu Classic Brugge-De Panne (1.WWT) będą rywalizować kobiety, wśród których zobaczymy 4 Polki: Darię Pikulik (Human Powered Health), Agnieszkę Skalniak-Sójkę (Canyon//SRAM Racing), Martę Jaskulską (Liv Racing TeqFind) i Kaję Rysz (Lifeplus Wahoo).

Dzień po wyścigu mężczyzn, kobiety czeka rywalizacja w płaskiej jednodniówce Classic Brugge-De Panne. Podobnie jak w przypadku wczorajszych zmagań, trasa dzisiejszego wyścigu będzie pozbawiona przeszkód terenowych, jednak nie oznacza to, że będziemy świadkami monotonnego wyścigu zakończonego finiszem z peletonu – rywalizację powinny urozmaicić mocne podmuchy wiatru.

Ze względu na płaski charakter trasy, na liście startowej znalazły się czołowe sprinterki na świecie, z Loreną Wiebes (Team SD Worx), Elisą Balsamo (Trek-Segafredo), Charlotte Kool (Team DSM) Chiarą Consonni czy Martą Bastianelli (UAE Team ADQ).

W wyścigu wystąpią cztery Polki. W barwach ekipy Human Powered Health zobaczymy Darię Pikulik, mającą na swoim koncie zwycięstwo na etapie Santos Tour Down Under. Aktywnie w tym sezonie pokazuje się Agnieszka Skalniak-Sójka z Canyon//SRAM Racing, która pokazywała się z dobrej strony w takich wyścigach, jak UAE Tour czy Miron Ronde van Drenthe, a także Tour de Normandie Féminin, gdzie uplasowała się na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Oprócz wspomnianych zawodniczek, na starcie belgijskiego wyścigu staną także Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind) i Kaja Rysz, która od tego roku jest kolarką ekipy Lifeplus Wahoo. Dyrektorką sportową brytyjskiej formacji na Classic Brugge-De Panne jest Małgorzata Jasińska.

Classic Brugge-De Panne kobiet będzie transmitowany w Eurosporcie 2/Eurosporcie Extra/GCN+ od 14.45.

Lista startowa Classic Brugge-De Panne kobiet 2023:

Image

Poprzedni artykułGP Goriska & Vipava Valley kolejnym startem polskich ekip kontynentalnych
Następny artykułItzulia Basque Country 2023: Wstępna lista startowa wyścigu
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments