fot. Mario Stiehl / Voster ATS Team

Polskie ekipy trzeciej dywizji – HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team – kontynuują serię startów w bałkańskich wyścigach. Dziś kolarze obu drużyn wezmą udział w jednodniowym GP Goriska & Vipava Valley.

Podczas gdy worldtourowi zawodnicy rywalizują w Volta Ciclista a Catalunya i belgijskich klasykach, kolarze kontynentalni z naszej części Europy przebywają w Słowenii. W niedzielę ścigali się oni w wygranym przez Bartłomieja Procia (Santic-Wibatech) GP Slovenian Istria, a dziś czeka ich start w GP Goriska & Vipava Valley.

Zmagania będą rozgrywane na pagórkowatych rundach w okolicach Novej Goricy. W ubiegłym roku najlepszy na wymagającej trasie okazał się Fran Miholjević, który w końcówce był szybszy od Felixa Engelhardta – obaj zawodnicy ścigają się obecnie w drużynach WorldTeams.

Siódme miejsce, jeszcze w barwach HRE Mazowsze Serce Polski, zajął wtedy Piotr Brożyna, który dziś przystąpi do rywalizacji już jako kolarz Voster ATS Team. Oprócz niego, w składzie zespołu Mariusza Witeckiego na GP Goriska & Vipava Valley znaleźli się także: Igor Sęk, Mateusz Kostański, Mateusz Grabis, Artur Sowiński oraz Jakub Murias.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i tekst „GRAND PRIX GORISKA UCI 1.2 DATA: 23.03.2023 MIEJSCE: SŁOWENIA SURPASS 0 V V VOSTER Had NO-LIMITED IGOR SĘK MATEUSZ KOSTAŃSKI MATEUSZ GRABIS ARTUR SOWIŃSKI JAKUB MURIAS PIOTR BROŻYNA SeS T OSTER 0 SURPASS VENTAL VOISTE OISTE A5 ABLT S JINE NOW NOLIME OISTER 0 ABLOT 1 P 3NX”

Na liście startowej słoweńskiej jednodniówki znalazła się też wspomniana ekipa HRE Mazowsze Serce Polski. W zmaganiach wystartują: Norbert Banaszek, Adrian Banaszek, Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Adam Stachowiak oraz Jeppe Aaskov Pallesen, który niedawno – podobnie jak bracia Budzińscy – z aktywnej strony zaprezentował się w GP Slovenian Istria.

W czwartkowym wyścigu wezmą udział także trzej Polacy z Santic-Wibatech – Bartłomiej Proć, Szymon Tracz i Piotr Pękala.

Transmisja z GP Goriska & Vipava Valley będzie dostępna tutaj od godziny 14.45.

Poprzedni artykułE3 Saxo Classic 2023: Michał Kwiatkowski i Łukasz Wiśniowski na liście startowej
Następny artykułCztery Polki wezmą udział w Classic Brugge-De Panne 2023
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments