fot. Kadr z transmisji w Eurosporcie Extra

Zwykle artykuły opisujemy oficjalnymi zdjęciami udostępnionymi przez zespoły czy organizatorów wyścigów. Nie da się jednak umieścić fotografii uśmiechniętego Dario Cataldo do tekstu, w którym wyliczone będą jego liczne złamania. Włoch został podczas 1. etapu Volta a Catalunya poturbowany tak bardzo, że może to być dla niego koniec kariery.

Realizatorzy podczas transmisji wielokrotnie pokazywali sam moment upadku i zwijającego się z bólu Dario Cataldo (Trek-Segafredo) leżącego na chodniku. 38-letni Włoch przeszedł już pierwsze badania i jest szykowany do masy operacji – doszło m.in. do złamania kości udowej, panewki biodrowej, wielu żeber, dwóch kręgów (na szczęście bez skutków neurologicznych) czy obojczyka, a także do uszkodzenia obu płuc. Włoch pozostaje przytomny i przebywa w szpitalu w Gironie, gdzie czeka go wiele zabiegów.

W wyniku tej samej kraksy Chris Hamilton (Team DSM) złamał łokieć, a z powodu ogólnych obrażeń z wyścigu wycofać musieli się Maxime Bouet i Anthony Delaplace (obaj Team Arkéa Samsic). Przeszło 10 minut stracił wczoraj Adam Yates (UAE Team Emirates), ale w jego wypadku skończyło się na masie otarć i Brytyjczyk może kontynuować jazdę.

Poprzedni artykułSprawdzian – zapowiedź Settimana Coppi e Bartali 2023
Następny artykułPrimož Roglič coraz bliżej wygranej w każdym z wielkich wyścigów
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcraft
Marcraft

Mimo wszystko Formuła 1 jest raczej bardziej niebezpieczna, bo tam tempo jest dużo szybsze i trudniej wysiąść z bolidu.

Lazlo
Lazlo

Średnie to porównanie z F1, gdzie po srogim wypadku – takim jak choćby miał Grosjean – kierowca wydostał się z kuli ognia ze stosunkowo niewielkimi obrażeniami…