W Madrycie, w siedzibie firmy Telefónica, oficjalnie zaprezentowano czwarty sezon serialu o drużynie Movistar pt. „El día menos pensado”. Premiera w poniedziałek 27 marca w telewizji Movistar+. 

O tym, że ukaże się czwarty sezon serialu o podopiecznych Eusebio Unzué informowaliśmy już pod koniec listopada ubiegłego roku. W tę środę odbyła się oficjalna prezentacja produkcji ukazującej kulisy sezonu 2022 w wykonaniu drużyny Movistar. Wzięli w niej udział: Eusebio Unzué (szef Movistaru), Marc Pons (reżyser serialu), José Larraza (dyrektor programowy TBS) oraz Rafael Fernández de Alarcón (dyrektor marketingu w firmie Telefónica).

– To był dla nas bardzo skomplikowany sezon. Kiedy pod koniec 2021 roku zastanawialiśmy się, czy robić czwarty sezon serialu, myśleliśmy głównie o tym, że to będzie ostatni sezon Alejandro. Ale poza tym wydarzyło się o wiele więcej, czego nigdy byśmy się nie spodziewali – jak na przykład walka o punkty UCI, aby utrzymać się w World Tourze. Pomimo to bardziej odczuliśmy realizację pierwszego sezonu, ponieważ nie byliśmy przyzwyczajeni do obecności kamery. Teraz traktujemy to jako coś normalnego

– mówił Eusebio Unzué.

W poniedziałek 27 stycznia o godz. 22:00 telewizja Movistar+ pokaże wszystkie cztery odcinki. Poniżej można obejrzeć zapowiedź serialu.

Głównym tematem najnowszego sezonu serialu „Najmniej oczekiwany dzień” będzie pożegnanie Alejandro Valverde. Kamera towarzyszyła mu między innymi podczas ostatnich wielkich tourów – Giro d’Italia oraz hiszpańskiej Vuelty, podczas której każdego dnia otrzymywał niesamowite wsparcie od swoich kibiców. Ponadto będzie można zobaczyć historie niesamowitych zwycięstw Annemiek van Vleuten w Tour de France Femmes oraz na mistrzostwach świata w Wollongong, a także wzloty i upadki Enrica Masa.

Warto również odnotować, że drużyna Movistar nie poprzestaje na serialu „El día menos pensado”. Na swoim kanale YouTube publikuje cykl pt. „Sin cadena”, czyli „bez łańcucha”, w którym w formie pół amatorskich vlogów ukazuje kulisy swojej działalności. Pablo Ordorica, który odpowiada za realizację tych filmów, towarzyszy kolarzom podczas posiłków, masażu, odpraw w autobusie, a także ukazuje kuchnię kolarskich wyścigów jak chociażby to, jak zorganizowane są strefa bufetu oraz podpisywanie listy startowej.

Pierwszy sezon serialu o Movistarze spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców na całym świecie. Hiszpanie okazali się pionierami w ukazywaniu kulis kolarstwa i zainspirowali inne drużyny oraz podmioty do tworzenia podobnych rzeczy. Film o kulisach zwycięstwa Jonasa Vingegaarda w Tour de France przygotowała ekipa Jumbo-Visma, a tuż przed tegoroczną edycją Wielkiej Pętli premierę będzie miał serial o wyścigu o legendarną maillot jaune. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Poprzedni artykułMediolan-San Remo 2023: Lista startowa wyścigu
Następny artykułW cieniu faworytów #3: Mediolan-San Remo
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments