fot. Radosław Makuch / Grand Prix Cycling Races Series

Bardzo pechowo rozpoczął się sezon 2023 dla Jakuba Kaczmarka. Jeden z liderów HRE Mazowsze Serce Polski w kraksie złamał obojczyk i tym samym zakończył swój start w Istarsko Proljeće – Istrian Spring Trophy.

29-letni Polak rokrocznie dokłada do puli polskich sukcesów niejeden triumf. Zapewne nie inaczej będzie w sezonie 2023, ale na to premierowe zwycięstwo przyjdzie nam nieco dłużej poczekać – chorwacką kampanię Jakub Kaczmarek zakończył niestety przedwcześnie z powodu złamanego obojczyka. Teraz czeka go krótka przerwa od startów.

Popularny Bobo w barwach HRE Mazowsze Serce Polski ściga się od 2020 roku, a w barwach tej ekipy wygrywał m.in. klasyfikacje generalne Belgrad-Banja Luka (2020 i 2022), Turul Romaniei (2021) czy Tour of Szeklerland (2020). W sumie przez te 3 sezony Jakub odniósł 8 zwycięstw w imprezach UCI.

Poprzedni artykułTrofeo Ponente in Rosa 2023: Jolanda Neff dominuje, Olga Wankiewicz z podium etapowym
Następny artykułPrimož Roglič: „Już osiągnąłem więcej, niż oczekiwałem”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments