fot. Voster ATS Team

Już dziś starty w sezonie 2023 zainaugurują kolarze Voster ATS Team. Polska grupa kontynentalna bierze udział w Trofej Umag – pierwszym z trzech chorwackich wyścigów rozgrywanych w marcu. Przy okazji poznaliśmy dalszy kalendarz zespołu zarządzanego przez Mariusza Witeckiego.

W Chorwacji Voster ATS Team spędzi w sumie dwa tygodnie. W tym czasie wystartują w dwóch klasykach: Trofej Umag i Trofej Porec (oba UCI 1.2) oraz w 3-etapowym Istrian Spring Trophy (UCI 2.2). Jak podkreśla ekipa starty te mają głównie charakter kontrolny i pozwolą sprawdzić dyspozycję zawodników u progu sezonu.

Po kampanii chorwackiej na zespół czeka kolejna wyprawa w ten sam region – w drugiej połowie marca wystartują w trzech klasykach w Słowenii: GP Slovenian Istria, GP Goriska i GP Adria Mobil (wszystkie UCI 1.2).

Na początku kwietnia polską grupę kontynentalną zobaczymy podczas francuskiego Circuit des Ardennes (UCI 2.2), gdzie przed czterema laty jeden z etapów wygrał Maciej Paterski, a dwa lata później powtórzył to Patryk Stosz. 16 kwietnia kolarze Voster ATS Teamu po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się na polskich szosach – podczas klasycznego otwarcia sezonu szosowego w Polsce, czyli Ślężańskiego Mnicha. Następnie 19-24 kwietnia czeka ich Belgrad-Banja Luka (UCI 2.1), a miesiąc zamknie austriackie GP Voralberg (UCI 1.2).

W maju ważnym punktem dla ekipy będzie rozgrywana w Luksemburgu etapówka Fleche du Sud (UCI 2.2), a później GP Gorenjska (UCI 1.2) i Tour of Estonia (UCI 2.1). Czerwiec otworzy powrót na polskie szosy, przy okazji Małopolskiego Wyścigu Górskiego (UCI 2.2). Później rywalizacja przeniesie się do Francji, na etapówkę Tour d’Eure-et-Loir (UCI 2.2), by w końcu dotrzeć do walki o tytuł szosowego mistrza Polski, który w tym roku będzie miał miejsce w Ostrołęce!

Po mistrzostwach Polski biało-zielona drużyna stanie do rywalizacji w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków (UCI 2.2), a lipiec rozpocznie ciekawym ściganiem w Int. Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria (UCI 2.1). Plany na dalszą część roku póki co są jeszcze owiane tajemnicą.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
brawo Voster
brawo Voster

I tak Voster został najlepszą polską grupą zawodową. Krok po kroku, mądrze zarządzany. Brawo!