fot. Grzegorz Trzpil / HRE Mazowsze Serce Polski

Po kilku miesiącach przerwy, polskie ekipy kontynentalne wracają do rywalizacji na szosach. Kolarze HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS Team rozpoczną sezon wyścigiem Trofej Umag w Chorwacji. Polscy zawodnicy znaleźli się również w składzie Santic-Wibatech.

Wraz z początkiem marca, rozpocznie się kampania wiosennych wyścigów na Bałkanach, w której nie zabraknie polskich drużyn kontynentalnych – Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski. Oba zespoły już jutro wystartują w swoim pierwszym szosowym wyścigu rangi UCI w tym sezonie – Trofej Umag (1.2).

Drużyna Mariusza Witeckiego przystąpi do chorwackich zmagań w następującym składzie: Jakub Murias, Mateusz Grabis, Krzysztof Parma, Mateusz Kostański, a także Bartosz Rudyk oraz Igor Sęk. Dla dwóch ostatnich zawodników będzie to szosowy debiut w barwach Voster ATS Team.

Pierwszy wyścig UCI w nowych koszulkach przejedzie też Jeppe Aaskov Pallesen – nowy nabytek HRE Mazowsze Serce Polski. Oprócz niego, w składzie formacji Dariusza Banaszka znaleźli się: Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Maksymilian Radosz, Jakub Kaczmarek i Michał Pomorski.

– Nie mogę doczekać się pierwszego startu z drużyną tu w Chorwacji. Przed chwilą wróciliśmy ze zgrupowania na Majorce, więc wierzę, że jesteśmy na wysokim poziomie. Z tego powodu jestem pewny, że możemy wywalczyć tu kilka dobrych wyników i mocno wejść w sezon

– mówił przed swoim debiutem Jeppe Aaskov Pallesen, cytowany przez ekipę HRE Mazowsze Serce Polski.

Oprócz polskich zawodników z rodzimych ekip, w Trofej Umag wezmą udział także Biało-Czerwoni z Santic-Wibatech – Bartłomiej Proć, Kacper Maciejuk i Szymon Tracz, a także Paweł Więczkowski (Gallina Ecotek Lucchini Colosio).

Na liście startowej lekko pofałdowanego wyścigu, rozgrywanego na rundzie w okolicach miasta Umag, znalazły się dwie ekipy drugiej dywizji – Team Corratec i Green Project-Bardiani CSF-Faizanè – młodzieżowe zespoły formacji World Tour, jak: Jumbo-Visma, Groupama-FDJ, EF Education-EasyPost czy Astana Qazaqstan Team, a także liczne drużyny kontynentalne z Europy Środkowej.

W ubiegłym roku w wyścigu Trofej Umag triumfował Daniel Auer. W czołowej dziesiątce finiszowało dwóch Polaków – Bartosz Rudyk i Patryk Stosz.

Polskie drużyny i Polacy na liście startowej Trofej Umag (1.2):

Voster ATS Team: Jakub Murias, Mateusz Grabis, Bartosz Rudyk, Igor Sęk, Krzysztof Parma, Mateusz Kostański.

HRE Mazowsze Serce Polski: Marcin Budziński, Maksymilian Radosz, Jakub Kaczmarek, Jeppe Aaskov Pallesen, Tomasz Budziński, Michał Pomorski.

Santic-Wibatech: Bartłomiej Proć, Kacper Maciejuk, Szymon Tracz.

Gallina Ecotek Lucchini Colosio: Paweł Więczkowski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments