fot. Exact Cross

Jak donosi Wielerflits, które powołuje się na potwierdzenie w trzech różnych źródłach, tuż po zakończeniu sezonu przełajowego Gerben Kuypers podpisze 3-letni kontrakt z worldtourową ekipą Intermarché-Circus-Wanty. Dla 23-latka będzie to pierwsza taka umowa na szosie.

Gerben Kuypers ma za sobą kolejną naprawdę solidną zimę. Niegdyś jeden z lepszych juniorów świata w cyclocrossie ostatnimi czasy znów zaczął notować wiele udanych wyników, odniósł 6 zwycięstw w imprezach UCI, a w Pucharach Świata Gavere, Benidormie czy Besançon zdołał uplasować się w czołowej dziesiątce. Teraz 23-latek ogłosił, że podpisze swój pierwszy zawodowy kontrakt gdy tylko upłynie mu przełajowa umowa z Proximus – AlphaMotorhomes – Doltcini.

Holenderskie media doniosły, że tą nową drużyną dla Gerbena Kuypersa ma być Intermarché-Circus-Wanty. Belgijski zespół z pewnością pozwoli młodemu zawodnikowi wejść w świat szosy, a przy okazji nie zapomnieć o swoich przełajowych korzeniach. Zanim jednak 23-latek przejdzie na utwardzone drogi to przed nim jeszcze Mistrzostwa Świata w Hoogerheide, gdzie znalazł się w reprezentacji Belgii. On sam przyznaje, że bierze w nich udział głównie po to by pomóc Woutowi van Aertowi.

Nigdy nie wiesz, co się stanie. Załóżmy, że będzie miał zły start i w pewnym momencie znajdziemy się obok siebie, na przykład na twardym odcinku startowym, wówczas na pewno mu pomogę. Zrobiłbym to bez zastanowienia i z wielką przyjemnością

— dodał Gerben Kuypers dla Wielerflits w rozmowie przed światowym czempionatem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments