fot. kadr z transmisji w Eurosporcie Extra

Kolarz wiszący z mostku, wszystkie karetki zaangażowane w pomoc kolarzom i w związku z tym konieczność neutralizacji etapu – takie obrazki oglądaliśmy dziś podczas Etoile de Bessèges. 2. odcinek francuskiego wyścigu musiał zostać przerwany.

Niestety sam moment wypadku nie został zarejestrowany przez kamery, ale ta znajdująca się na helikopterze pokazała nam wszystko to, co działo się tuż po kraksie. Zobaczyliśmy zatem kolejnych zawodników wpadających na siebie na wąskim moście, kolarzy porozbijanych o betonowe boki tegoż czy przede wszystkim strasznie wyglądającego Valentina Ferrona (TotalEnergies), który zwisał z mostu prosząc znajdujących się na nim o pomoc przy wciągnięciu.

Ostatecznie 2. etap Etoile de Bessèges został zneutralizowany, a to oznacza, że liderem pozostał Arnaud De Lie (Lotto Dstny). Pierwsze wiadomości z wyścigu brzmią pozytywnie dla polskich kibiców – wśród poszkodowanych nie ma bowiem Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers). Czekamy na temat raportów medycznych by dowiedzieć się kto ucierpiał w tej kraksie najbardziej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments