fot. Piotr Wadecki

Dwa polskie debiuty w nowych barwach i jedno rozpoczęcie kolejnego sezonu ze swoją drużyną czeka nas podczas Saudi Tour 2023. Nowa o Szymonie Sajnoku i Kamilu Małeckim w przypadku Q36.5 Pro Cycling Team oraz Filipie Maciejuku w Bahrain-Victorious.

Dla szwajcarskiej ekipy będzie to pierwszy w historii wyścig. Póki co szare koszulki nowego zespołu Szymona Sajnoka, Kamila Małeckiego i Piotra Wadeckiego widzieliśmy wyłącznie w warunkach sesji zdjęciowych czy treningów, teraz pora na zaprezentowanie się Q36.5 Pro Cycling Team podczas wyścigu. Szczególnie ciekawy może być występ 25-letniego Sajnoka, albowiem w Arabii Saudyjskiej zaprezentuje się wielu mocnych sprinterów, a zatem okazja do sprawdzenia się będzie solidna.

Kolejny rok z rzędu z kolei w Arabii Saudyjskiej zobaczymy Filipa Maciejuka. Rok temu jego Bahrain-Victorious mógł świętować zwycięstwo etapowe obecnego i w tegorocznej edycji Santiago Buitrago, Kolumbijczyk zresztą zajął wówczas 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. 19. przed rokiem był Filip Maciejuk, który był jednym z ważniejszych jego pomocników.

Saudi Tour potrwa od 30 stycznia do 3 lutego, a transmisję z wyścigu będą dostępne w Eurosporcie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments