Foto: Santos Tour Down Under

27- letni Australijczyk w wielkim stylu rozpoczął swój pierwszy sezon w barwach UAE Team Emirates.

Zwycięzca akademii Zwift z grudnia 2020 roku po zerwaniu kontraktu z Alpecin-Fenix przeszedł do ekipy, w której jeżdżą między innymi Tadej Pogačar i Rafał Majka. Od początku tego roku pokazuje, że triumf na dwóch etapach La Vuelta ciclista a España nie był przypadkowy i dodał Australijczykowi pewności siebie.

Jay Vine zdobył złoty medal mistrzostw Australii w jeździe indywidualnej na czas, a w weekend został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Santos Tour Down Under dwukrotnie plasując się na podium etapu.

Jestem wielkim fanem Alaina Prosta, który bardzo lubił ryzyko i ja także chciałem w ten sposób przejechać ten wyścig, ale także sporo kalkulowałem. Nie patrzyłem w kierunku etapowego zwycięstwa, ale zależało mi na klasyfikacji generalnej.

Na ostatnim etapie miałem w głowie, że muszę jechać cały czas za Simonem Yatesem. I mimo porażki na finiszu jestem bardzo zadowolony. Moja żona powtarza, żebym się cieszył jazdą na rowerze i ja cieszę się każdą chwilą. To dla mnie super początek sezonu i zobaczymy jak będzie później

– powiedział kolarz UAE Team Emirates po bardzo udanym debiucie w Santos Tour Down Under.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments