fot. Belgian Cycling

To, że poniedziałek jest normalny dniem pracy, absolutnie nie przeszkadzało Belgom w zorganizowaniu wyścigu przełajowego. Po południu zostanie rozegrany Cyclocross Otegem (UCI C2), który zgromadzi na starcie wiele znanych nazwisk, jak: Laurens Sweeck, Marion Norbert Riberolle (Crelan-Fristads), Michael Vanthourenhout, Eli Iserbyt czy Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal).

Zawodnicy i zawodniczki elity zmierzą się dziś w trudnych, błotnistych warunkach na trasie Cyclocross Otegem. Runda w dużej mierze jest poprowadzona po łąkach – dodatkowo kilometr trasy będzie przebiegał po utwardzonej nawierzchni. Nie zabraknie jednak technicznych fragmentów, jak krótkie podjazdy, piaskownica czy wspomniane, trudne odcinki błota.

Wyścig przełajowy Cyclocross Otegem mógł być pierwszą okazją do zobaczenia zawodników w nowych trykotach, wywalczonych we wczorajszych mistrzostwach krajowych. Niestety, nie zobaczymy w dzisiejszych wyścigach charakterystycznych koszulek mistrzów krajowych, choć na starcie pojawi się zwycięzca belgijskiego czwmpionatu – Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal). Jest on jednak mistrzem Europy, a trykot zdobyty w listopadzie w Namur ma pierwszeństwo przed trójkolorową koszulką mistrza Belgii.

Bliski zmiany barw na kolejne 12 miesięcy był Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), który w belgijskim czempionacie zajął drugą pozycję. Aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będzie chciał zrewanżować się Vanthourenhoutowi w Cyclocross Otegem – Belg z Crelan-Fristads stał tu na podium raz, w 2017 roku, gdy zajął trzecie miejsce.

Sweeckowi będzie chciał przeszkodzić Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal), choć w ostatnim czasie jego forma nie jest najlepsza. We wczorajszych mistrzostwach Belgii uplasował się na czwartej pozycji. Oprócz tej dwójki, która powinna ze sobą stoczyć walkę o zwycięstwo, warto zwrócić uwagę na: Ryana Kampa (Pauwels Sauzen-Bingoal), brązowego medalistę mistrzostw Holandii, Jensa Adamsa (Chocovit Cycling Team), Toona Vandeboscha (Alpecin-Deceuninck) czy Tima Merliera (Soudal – Quick-Step).

Wśród kobiet główną faworytką do triumfu jest Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal). Holenderka w tym sezonie odniosła tylko jedno zwycięstwo – w Telenet Superprestige w Ruddervoorde – ale wielokrotnie plasowała się w czołówkach. W stawce, w której brakuje czołowych zawodniczek, powinna wrócić na zwycięską ścieżkę.

Nie można skreślać też Aniek van Alphen (777), która potrafi pojechać naprawdę bardzo dobry wyścig, a także Marion Norbert Riberolle (Crelan-Fristads), Laury Verdonschot, Alicii Franck (De Ceuster-Bonache Cycling Team), zwyciężczyni tego wyścigu z 2020 roku, a także Leonie Bentveld (Pauwels Sauzen-Bingoal) – świeżo upieczoną mistrzynię Holandii do lat 23.

Listy zgłoszeń: kobiety, mężczyźni

Wyścigi Cyclocross Otegem będą transmitowane –> tutaj od 13.45 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments