35-letnia Vittoria Bussi chce odzyskać rekord świata w jeździe godzinnej. Włoszka dzierżyła takowy od września 2018 roku przez 3 lata, a odebrała jej go dopiero Joscelin Lowden. Z kolei czas Brytyjki poprawiła w maju tego roku Ellen van Dijk.

Vittoria Bussi to specjalistka od samotnej walki z czasem. 35-latka potrafi sporo podporządkować treningowi czy pracy nad aerodynamiką by osiągać jak najlepsze rezultaty w tej specjalności. Dało jej to 4 lata temu rekord świata w jeździe godzinnej – Włoszka jako pierwsza kobieta w historii przekroczyła 48km. Teraz najlepszy rezultat Ellen van Dijk wynosi 49,254km, acz Vittoria Bussi odgraża się, że jest w stanie takowy pobić – jej celem jest przejechanie przeszło 50km w ciągu godziny.

Próba bicia światowego rekordu godzinowego pociąga za sobą ogromne wydatki. Aby oficjalnie zakończyć moją próbę, potrzebuję dużego budżetu i potrzebuję do tego twojej pomocy. Moje umiejętności matematyczne wykorzystuję do badań aerodynamicznych i technologicznych. Zamierzam przełamać barierę 50 kilometrów i pobić rekord kobiet ponad tę granicę

— napisała Włoszka na swojej stronie internetowej.

Vittoria Bussi sama opłaca sobie przygotowania, bowiem pozostaje bez zawodowej drużyny. Na potrzeby przygotowań do bicia rekordu założyła internetową zbiórkę, a jej celem jest zarobienie na niej co najmniej 10 tysięcy euro.

Poprzedni artykułTrwa szukanie sponsora tytularnego po zmianach w Tormans Cyclo Cross Team
Następny artykułRoxane Fournier w St Michel – Mavic – Auber93
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments